ІV. Підсумок уроку
- Що з розповіді вам запам’яталося найбільше?
- Що вас вразило?
- Для чого, на вашу думку, авторка написала цей текст – щоб розповісти про винахідника чи ще для чогось?
Урок 52
Тема. Робота з дитячою книжкою
Мета. удосконалювати вміння працювати з текстом; розвивати словесну творчість учнів засобами художнього слова, читацьку культуру; учити дітей бути спостережливими, уважними, виробляти звичку до планування власних дій; виховувати самостійність, любов до читання
Обладнання: добірка книжок за темою «Винаходи людства», бланки для само оцінювання.
Хід уроку
І. Організаційний момент. Створення емоційного настрою
Комунікативна діяльність «Розминка»
Вправа «Знайди схожий предмет»
Учитель називає будь-який предмет. Учням необхідно знайти і назвати якомога більше предметів, які схожі з ним за різними ознаками (форма, колір, розмір, матеріал, властивості)
ІІ. Повідомлення теми й мети уроку. Мотивація навчальної діяльності
- Чи хотіли б ви створити щось для людей? Що саме?
ІІІ. Актуалізація опорних знань
1. Повторення матеріалу
- Про які винаходи людства ви дізнались з наших попередніх уроків?
- Які предмети допомагають вам?
- Без яких ви не змогли б жити?
2. Підготовча робота до «читання для себе»:
Коротка презентація книжок на поличці. Вчитель робить добірку книжок за темою.
Пригадування правил Daily 5
Три способи прочитати книгу (для дітей, що недостатньо добре читають): читай картинки, читай слова, перекажи історію.
Девіз учнів: «Я читаю для себе! Я можу дізнатися багато цікавого і корисного»
ІV. Практична робота.
Діти обирають книжку, яку читатимуть, займають зручне місце і починають читати.
Функція вчителя: допомагати учням обирати книгу, тренувати витривалість, працювати індивідуально чи з групою дітей.
Після читання діти діляться враженнями від прочитаної книги, коротко розкривають зміст твору.
V. Підсумок уроку
Діти заповнюють бланки для самооцінювання:
Я свідомо обираю книгу для читання.
Я одразу починаю читати.
Під час читання залишаюсь на одному місці.
Правильно тримаю поставу і книгу.
Під читання я перевіряю, чи все розумію.
Я читаю весь відведений час.
ТЕМА ТИЖНЯ «ЧЕКАЄМО НА ЛІТО»
Урок 53
Тема. «Знаєш, як я тебе люблю?» За С. Макбратні
Мета. Формувати навички свідомого швидкого читання, збагачувати словниковий запас; розвивати вміння бачити красу природи в усіх її фарбах; виховувати любов до природи, естетичні смаки.
Обладнання: картинка веселки, слова на картках для словникової роботи, кольорові смужки.
Хід уроку
І. Організаційний момент. Створення емоційного настрою
Подаруйте одне одному усмішку. Коли бачиш усміхнене обличчя, стає тепліше на душі,поліпшується настрій. Але самої посмішки замало. Бракує слів щирого вітання.
Доброго ранку!- травам росистим!
Доброго ранку!- квітам барвистим!
Доброго ранку!- сонечку ясному, людям усім і всьому прекрасному!
Доброго ранку, сонце і вітер!
Доброго ранку, ліси і поля!
Доброго ранку, плането Земля!
А всім присутнім зичимо здоров’ я і добра!
А тепер до роботи братись пора!
ІІ. Активізація пізнавальної діяльності учнів
1. Дихальні вправи
Уявіть себе на лузі, де багато квітів, і кожна квітка має свій запах. Вдихніть аромат лугових квітів.
Вам на долоньку сів метелик. Легесенько дмухніть на нього.
А ось кульбабка, яка із яскраво-жовтої панни перетворилася на пухнасту сріблясту бабусю. Дмухніть на неї так, щоб парашутики розлетілися геть.
2. Вимовляння чистомовки
Са – са – са – яка краса!
На – на – на – дивовижна й чарівна!
Ай – ай – ай – ти для себе відкривай!
ІІІ. Повідомлення теми уроку. Мотивація навчальної діяльності
1. Відгадування загадки
В лузі дощик із квіток
Кольоровий сплів вінок.
У долину, аж до річки,
Простяглись барвисті стрічки. (Веселка)
Асоціативний кущ»
- Про що розкажуть стрічки?
Вчитель вивішує картинку веселки. Діти називають колір, який вони люблять. Таким чином учитель об’єднує учнів у сім груп.
Робота в групах
Кожна група бере смужку відповідного кольору, на звороті якої написано назву кольору.
- З букв назви кольору утворіть всі можливі слова.
Червоний – човен, черви, нерв, …
Оранжевий – вежа, нора, жир,…
Жовтий – жито,…
Зелений – лин, низ…
Блакитний – бинт, лак, бак, кит,…
Синій – син,…
Фіолетовий – літо тіло, лев, …
Реабілітаційна вправа
Сядьте якомога зручніше, а краще – приляжте. Уявіть синє небо, засіяне зорями. Оберіть одну зірочку – вона тепер належить вам. Виберіть колір, який вам до вподоби.
Включіть зірочку, нехай вона засвітиться цим кольором. Кольоровий промінь широкий, він все довкола заповнює своїм сяйвом. Вдихніть на раз-два-три, уявляючи, що ви вдихаєте кольорове повітря. Повітря, проникаючи через ніс, заповнює усе ваше тіло. Спробуйте побачити та відчути це. Вдихайте носом. Затримайте дихання, порахувавши до трьох. Видихніть на раз-два-три. Ще двічі повторіть дихальний цикл.
ІV. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу
Робота за Букварем на с. 90
Вправа «Передбачення»
- Розгляньте ілюстрацію і скажіть, про кого цей текст.
2. Показове читання казки вчителем
- Визначте, що це за текст (оповідання, вірш, казка тощо)
3. Словникова робота
заєць зайченя | сірий сіренький | колір кольоровий | більше найбільше |
4. Робота в зошиті на с. 55
Діти виконують 1 завдання
5. Читання казки «ланцюжком»
- Що відповів Тато-заєць на останнє запитання Зайченяти?
- У парах запитайте один в одного те саме, що запитували один в одного Тато-заєць і Зайченя.
6. Робота в зошиті, с. 55
Діти виконують завдання 2, 3
V. Підсумок уроку
Метод незакінчених речень
Урок 54
Тема. Ю. Бедрик «Коник-стрибунець», О. Полянська «Лічилка»
Мета. Удосконалювати вміння учнів читати поетичні твори; розвивати прагнення до розуміння краси в природі; учити дітей бути спостережливими, уважними, розвивати словесну творчість учнів засобами художнього слова; виховувати любов до природи.
Обладнання: картинки про літо, цеглинкиLEGO, слова на картках для гри «Утвори риму»
Хід уроку
І. Організаційний момент. Створення емоційного настрою
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
1. Загадка
Полунички й вишні зрілі у садку.
Бджоли раді цвіту.
На луку барвистім квіти
Нам дарує щедре …(літо)
Гра «Яке воно літо»
Методика «Шість цеглинок»
Завдання: вчитель називає ланцюжок слів, а діти обирають цеглинку того кольору, якому відповідають названі предмети. Потім демонструють башту один одному.
Слова для гри: сонце, кульбабка, абрикос; трава, листочок, коник; вишня, мак, помідор; небо, вода, волошки, слива.
ІІІ. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
Гра «Утвори риму»
З’єднай слова, які римуються.
дзвоник насподі спочатку | лошатко та й годі коник |
2. Показове читання вірша учителем
Діти слухають, книжки закриті.
- Яка пора року описана у вірші?
3. Самостійне читання вірша «Коник-стрибунець»
- Які ознаки літа описано у вірші?
- Порівняйте вірш і малюнок.
- Чи погоджуєтесь ви з художником?
- Поясніть значення виділеного слова.
- Доведіть, що воно може мати кілька значень.
4. Робота в зошиті на с. 56, завдання 1
Фізкультхвилинка
5. Робота над лічилкою
- Літо – це пора ігор та розваг. В які ігри ви любите грати?
- Прочитайте лічилку і скажіть, які ознаки літа описано в ній.
6. Читання лічилки учнями
- Як поету вдалося зробити сонечко схожими на людину?
- Порівняйте лічилку і малюнок.
- Чи погоджуєтесь ви з художником?
- Поясніть значення виділеного слова.
- Доведіть, що воно може мати кілька значень.
7. Творча робота в зошиті
- Намалюйте свою ілюстрацію до одного з віршів.
ІV. Підсумок уроку
Метод незакінчених речень
Урок 55
Тема. Як росте жаба
Мета. Удосконалювати навички свідомого читання, збагачувати
словниковий запас учнів; розвивати фонематичний слух,
сприяти розвитку фантазії, творчості; виховувати дбайливе ставлення до природи, бажання оберігати й допомагати тваринам.
Обладнання: цеглинки LEGO, картинки жаби, слова на картках для словникової роботи, стіна слів.
Хід уроку
І. Організаційний момент. Створення емоційного настрою
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
1. Виділити найчастіше вживаний звук [ж]
Жив жучок між бур’янами,
Жив без тата і без мами.
Жовтим листям ворушив.
Жив і жив, і не тужив.
Жаба квакнула: «Попався!»
Жук завмер – так налякався.
- В яких словах ви почули звук [ж]?
Методика «Шість цеглинок»
Якщо почуєте звук [ж] на початку слова – піднімаєте жовту
цеглинку, якщо в середині слова – зелену, якщо в кінці слова – червону.
Жито, сніжок, жук, дужка, стежка, жолудь, чижик, жучок,
коржик, сніжинка, чиж.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
Відгадування загадки
У воді сидить охоче,
Та не риба і не рак,
Вистромить булькаті очі,
І виспівує: «Кум-квак». (Жаба)
- Як ви думаєте, хто сьогодні буде героєм нашого уроку?
- Так, сьогодні ви дізнаєтесь про те, як росте жаба і будете виконувати різні цікаві завдання.
ІV. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу
Робота за Букварем на с. 94
1. Словникова робота
яйце з’яв-ля-єть-ся
зябра дихає
ставок ви-рос-та-ють
комахи від-па-да-є
пуголовок ви-стри-бу-є
- Прочитайте 1 стовпчик слів, назвіть найкоротше та найдовше слова.
- Прочитайте слова 2 стовпчика, ставлячи до них запитання.
2. Показове читання тексту
- Як ви думаєте, це художній чи науковий текст? Чому?
Фізкультхвилинка
3. Читання тексту учнями за абзацами
- До кожного абзацу доберіть малюнок.
- Знайдіть спільне і відмінне між малюнком і текстом.
- Поміркуйте, чому жаба належить до групи земноводних.
4. Творча робота у зошиті на с. 57
V. Робота з дитячою книжкою
- Я знаю, що ви дуже любите читати і слухати казки. Казка –
це чарівна країна, де добро завжди перемагає зло.
Казок країна чарівна,
У гості й вас чека вона.
Отож часу не гайте,
У подорож рушайте.
- А подорожувати будемо сторінками ось цих книжок. «Переходити» від однієї до іншої ми зможемо лише за умови правильної відповіді на попередньо поставлене запитання.
• Вигнав дід козу із хати,
Та й пішла вона блукати.
В зайця хатку відібрала,
Всі козу ту виганяли.
Рак козулю ущипнув –
Зайцю хатку повернув. («Коза-дереза»)
• Маленьке, сіреньке,
Біди наробило:
Щось біле, кругленьке,
Хвостиком розбило.
Сумує і плаче бабуся,
Дідусь витирає сльозу,
А курочка кудкудаче:
«Я вам золоте знесу».
(«Курочка Ряба»)
• Хто кругленький і смачненький,
Із віконця скік та скік,
Втік від баби та від діда
До лисички на язик? («Колобок»)
• Що за хатка на узліссі
Вся ворушиться, дрижить.
Де не взявсь кабан біжить,
Тут і вовк іде, й ведмідь,
Й кожен хоче в хатці жить.
Так вже тісно їм усім –
Ось-ось-ось порветься дім.
Що за дім такий лежить,
І ворушиться й дрижить?
(«Рукавичка»)
• На городі, що за черга?
Дід і баба тут стоять.
Тягнуть щось перед собою
І не витягнуть ніяк.
(«Ріпка»)
• В’ється річка невеличка
Хлопчик у човні сидить.
З берега матуся кличе,
Щоб обідом пригостить.
І вгадать цього героя
Справа зовсім не складна.
Казка ця усім відома
Про кого вона?
(Про Івасика-Телесика)
• Сидить півник на печі,
Їсть смачненькі калачі.
Тут лисичка прибігає,
Мерщій півника хапає.
Біжить котик рятувати,
В лисиці півника забрати.
(«Котик і Півник»)
• Знайшов півник колосок.
Змолов борошна мішок.
Спік негайно у печі
Пиріжки та калачі.
Мишенят не пригощав,
Бо жоден з них не помагав.
(«Колосок»)
• Я бичок-третячок,
Смоляний в мене бочок.
Із соломи дід зробив,
Бік смолою засмолив.
(«Солом’яний бичок»)
V. Підсумок уроку
Гра «Мікрофон»
- Про що дізнались на уроці?
- Що було цікавим?
ТЕМА ТИЖНЯ «ГОТУЄМОСЯ ДО ЛІТНІХ КАНІКУЛ»
Урок 56
Тема. Г. Ткачук «Волохате волосся», «Жахлива історія»
Мета. Продовжувати ознайомлення дітей із творами, різними за призначенням, формувати в учнів навички швидкочитання; збагачувати словниковий запас; виховувати уважність, інтерес до читання.
Обладнання: смайлики, чистомовка, стіна слів.
Хід уроку
І. Організаційний момент. Створення емоційного настрою
Дата: 2019-02-02, просмотров: 430.