• ІІ етап
1в. Прочитайте текст за частинами і скажіть одним реченням, про що йдеться в кожній частині.
2в. Прочитайте речення, в яких розповідається про те, який пластик.
Перевірка всіх завдань. Слухають і перевіряють усі.
5. Робота в зошиті на с. 49
Робота в парах
Виконання завдання №3
ІV. Підсумок уроку
- Для чого, на вашу думку, написаний цей текст?
- На наступний урок принесіть свою улюблену іграшку.
Урок 47
Тема. Як народжується лялька
Мета. Формувати в учнів читацькі навички, збагачувати словниковий запас, розвивати пізнавальний інтерес, мислення, виховувати поважне ставлення до професій.
Обладнання: іграшки, слова на картках для словникової роботи.
Хід уроку
І. Організаційний момент. Створення емоційного настрою
Діти стають в коло з іграшкою і розказують про неї.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності
- Чи потрібні іграшки дітям?
- Чому вам подобаються іграшки?
- Хто робить іграшки?
ІІІ. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу
1. Словникова робота
художник скульптор | дизайнер модельє́р | візажи́ст стилі́ст | шва́чка в’яза́льниця |
- Як одним словом назвати ці слова?
- Які професії вам знайомі?
- Назвіть професію, назва якої утворилася від слова в’яже, шиє.
- Поєднайте слово з його визначенням:
Ескіз - людина, яка поліпшує обличчя за допомогою косметики.
Візажист - людина, яка створює об’ємні художні форми у просторі.
Скульптор - малюнок, за яким створюють що-небудь.
Робота за Букварем на с. 80
Вправа «Передбачення»
- Як ви думаєте, про що йтиметься в тексті?
3. Показове читання тексту вчителем
Фізкультхвилинка
4. Диференційовані завдання для формування читацьких навичок
1в. Прочитайте текст на картках (текст поданий у спрощеному вигляді)
Ху-дож-ник малює ес-кіз. По- тім скульп-тор ліпить тулуб, голову, руки і ноги. Ві-за-жис-ти малюють очі і губи, рум’яні щічки. Стиліс́ти придумують зачіску. Модний одяг ство-рю-ють мо-де-льє́-ри, диза́й-нери, швачки і в’я-заль-ни-ці. Потім ляльку відправляють до магазину.
2в. Прочитайте текст у Букварі
Для обох варіантів однакове запитання:
- Як з’являється лялька?
5. Робота за малюнком
- Знайди на малюнку ескіз і візажиста.
- Позмагайтеся в парах: хто назве більше професій людей, які створюють ляльку?
- Обговоріть, що вони роблять.
- Які матеріали потрібні, щоб виготовити ляльку?
- Порівняйте розповідь і малюнок на попередній сторінці – знайдіть спільне і відмінне.
Диференційоване завдання
1в. У зошиті на с. 50 виконайте завдання №2
2в. Підготуйте переказ тексту.
ІV. Підсумок уроку
Метод незакінчених речень
Урок 48
Тема. Г. Бойко «Загубила голку Ніна», Ш. Сілверстейн «Кумедна Розі»
Мета. Ознайомити учнів з творчістю Г. Бойка, формувати навички виразного читання, розвивати увагу, мислення, пам'ять, зв’язне мовлення.
Обладнання: портрет Г. Бойка, слова на картках для словникової роботи.
Хід уроку
І. Організаційний момент. Створення емоційного настрою
ІІ. Повідомлення теми й мети уроку. Мотивація навчальної діяльності
1. Промовляння скоромовки Грицька Бойка
У ставку з гусаком
Гусенята й гуска.
Гусенята плюскотять,
Гуска носом плюска.
2. Читання скоромовки відповідно емоціям-смайликам
Сумно, погрозливо, здивовано, радісно тощо
ІІІ. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу
1. Вступна розповідь про автора
Грицько Бойко – дитячий поет, який народився на Донеччині. Він добре знав життя дітей, тому й писав про їхні звички, уподобання. Він створював все: поеми, вірші, скоромовки, лічилки, загадки, п’єси-казки. Серед інших творів є в письменника гумористичні твори-смішинки. Вони змушують читача замислитися над своїми недоліками, позбутися їх.
2. Показове читання вірша Г. Бойка «Загубила голку Ніна»
- Який настрій викликає цей вірш?
3. Словникова робота
дівча дівчатко | губити загубити | початок спочатку | мовити промовити |
- З’єднайте слова, які римуються:
Ніна спочатку
шила загубила
дівчатко коліна
4. Самостійне читання вірша учнями
- Скільки частин у вірші?
- Якими словами відрізняються частини?
Фізкультхвилинка
5. Виразне читання вірша учнями
- Вірш Грицька Бойка належить до безкінечних віршів.
- Чому їх так називають?
6. Читання вірша Шел Сільверстейн «Кумедна Розі»
- Що хотіла мама Розі?
- Чи правильно її зрозуміла донька?
- Чи може бути так насправді?
7. Читання вірша учнями
Міні-підсумок
- На який простий механізм схожий згаданий у вірші «Загубила голку Ніна» предмет?
- А чи знаєте ви, що ложка і виделка – це теж прості механізми?
- Поміркуйте які.
- Робота в зошиті, с. 51
ІV. Підсумок уроку
Метод незакінчених речень
ТЕМА ТИЖНЯ «ВИНАХОДИ ЛЮДСТВА»
Урок 49
Тема. Без коліс, як без води: ні туди і ні сюди
Мета. Ознайомити учнів з винаходами людства; допомогти дітям зрозуміти, що розвинуті здібності можуть призвести до відкриття; формувати у школярів навички самоаналізу, вміння висловлювати власну думку; виховувати працьовитість і наполегливість.
Обладнання: картинки «Винаходи людства», відеозапис мультфільму, слова на картках для словникової роботи, стіна слів.
Хід уроку
І. Організаційний момент. Створення емоційного настрою
ІІ. Актуалізація опорних знань
Гра «Мої досягнення»
1. Діти розповідають про свої досягнення і про те, як їм вдалося їх досягти.
- Талант – дар, дарування, обдарованість, хист, здібність. Постійна праця над розвитком своїх здібностей і талант інколи призводять до відкриття.
2. Перегляд мультфільму «Фіксики. Колесо» за посиланням:
https://www.youtube.com/watch?v=1EGY89jlWrI
ІІІ. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу
1. Словникова робота
метал металевий | дерево дерев’яний | тягнути штовхати | переміщати подорожувати |
2. Первинне читання тексту частинами
а) читання вчителем до слів «Потім від колоди…»
- Я без колеса обходились давні люди?
б) читання тексту учнями за абзацами до слів «…На все це…»
- Як удосконалювалось колесо?
в) самостійне читання до кінця
- Яку роль відіграє колесо в житті людей?
3. Робота в зошиті, с. 52
Виконання завдань 1, 2
4. Робота за ілюстрацією
- Що спільного між текстом та ілюстрацією? Підберіть речення з тексту до зображень коліс.
- Яке із зображених коліс не згадується в тексті?
Дата: 2019-02-02, просмотров: 684.