Учні стають у коло з учителем. Дітям пропонується розказати, що думають про них їхні друзі. Наприклад, учитель говорить про себе: «Я думаю, що друзі вважають мене цікавою, щирою людиною». Аналогічно всі діти по черзі промовляють свої думки вголос.
ІІ. Актуалізація опорних знань
Гра «Допоможи слову»
До складу потрібно додати один або кілька складів, щоб утворилося слово.
Варіант 1 Варіант 2
Сі - Ма- Ве- Са- Мо- Ру-
ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку
- Щоб дізнатися, про що йтиметься на уроці, відгадайте загадку.
Коли хочеш ти читати,
То мене повинен знати.
А коли мене не знаєш,
То нічого не вгадаєш. (Алфавіт)
- Сьогодні нас запросили до міста Алфавіту. Там нас вже чекають наші друзі, а хто саме, ви зараз побачите.
Веселе місто Алфавіт,
В нім кожне слово – цілий світ,
В нім кожна літера жива –
З ним складаються слова.
Літери, шикуйтесь в ряд!
Починаємо парад!
ІV. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу
Робота за Букварем на с. 48
- А ось і вони – БУКВИ! пригадайте їх «імена»!
1. Читання алфавіту
- Прочитайте назви літер. Намагайтесь запам’ятати їх порядок.
2. Читання вірша Григорія Фальковича «Ми знаємо абетку»
Відповіді на запитання Букваря, виконання завдань у зошиті на с. 35
Фізкультхвилинка
Учитель об’єднує дітей у дві групи: група «За», група «Проти»
3. Показове читання оповідання «Навіщо та абетка?»
Робота в групах
Діти з групи «За» доводять, чому потрібна абетка. Діти з групи «Проти» доводять, чому в сучасному світі абетка не потрібна.
5. Робота за малюнком.
Учні складають запитання до малюнка.
V. Підсумок уроку
Гра «Хто швидше?»
Учитель пропонує учням в групах знайти в орфографічному словнику слово (вчитель вибирає будь-яке слово, однакове для обох груп).
Урок 33
Тема. Л. Повх. «Хто вміє читати»
Мета. Формувати вміння правильно, виразно, свідомо читати, давати повні відповіді на запитання; розвивати пізнавальну активність школярів, усне мовлення, збагачувати їх словниковий запас; виховувати інтерес до читання.
Обладнання: склади на картках для гри «Віднови слова», стіна слів
Хід уроку
І. Організаційний момент. Створення емоційного настрою
Комунікативна діяльність «Розминка»
«Добре-погано»
У простій формі діти пізнають закони діалектики. Ця вправа навчає бачити протиріччя в предметах, явищах. Клас поділяється на дві команди «Добре» і «Погано». Наприклад, аналізується слово «дощ».
Добре, що пішов дощ. Це означає прихід весни.
Погано, що він холодний.
ІІ. Контроль, корекція та актуалізація опорних знань
Гра «Віднови слова»
- У книжці жили слова. Налетів вітер і розтріпав їх. Допоможіть відновити слова.
зе га та, тер ві, ка хвірт, ка скринь, га кни, та ти чи
(газета, вітер, хвіртка, книга, читати)
2. Викладання звукових моделей слів
- Знайдіть трискладові слова і викладіть їх звукову модель.
3. Складання речень
- Із словами «книга» і «читати» складіть речення
ІІІ. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу
1. Бесіда
- Хто з вас любить читати?
- Які книги ви любите читати?
- Для чого люди читають?
- Що буде, якщо люди перестануть читати?
Робота за Букварем на с. 52
2. Передбачення
- Прочитайте назву оповідання. Як ви думаєте, про що йтиметься в ньому?
- Розгляньте малюнки. Назвіть, що на них зображено.
- Чи мають ці предмети відношення до читання?
3. Словникова робота
скри скриня скринька | хві хвіртка | по пошта поштовий | слу слухав заслухався |
4. Показове читання оповідання
- Про що просив вітер?
Фізкультхвилинка
5. Читання оповідання «ланцюжком»
- Чи правильно художник відтворив шлях вітру?
Робота в зошиті на с. 37
- Скільки потрібно людей, щоб прочитати казку за особами?
Фізкультхвилинка для очей
6. Читання за особами
ІV. Підсумок уроку
Гра «Дай пораду»
- Переконайте того, хто не хоче читати, що читати потрібно.
Урок 34
Тема. Такі різні тексти
Мета. Ознайомити учнів з деякими жанрами творів, формувати читацькі навички, розвивати творчі здібності, вміння працювати в групі; виховувати любов до читання.
Обладнання: вірш В. Сосюри, букви та склади на картках, аудіо запис для хвилинки відпочинку, вірші для роботи в групах, стіна слів.
Хід уроку
І. Актуалізація опорних знань
1. Фонетична зарядка. Відпрацювання вимови звука [ч]:
[ча], [чо], [чу], [че], [чи]
- Ніч, чайник, зайчик, піч, часто, ключик, річ, чистий, м’ячик;
- Качечка кряче, каченят не баче;
- Перчив, перчив, поки не переперчив.
2. Мотивація навчальної діяльності
Гра «Утвори слова»
члікали, згаакад, скроомвкао, каказ
3. Повідомлення завдань уроку.
ІІ. Усвідомлення нового матеріалу
Дата: 2019-02-02, просмотров: 407.