7. Робота в зошиті, с. 39
V. Підсумок уроку
Метод незакінчених речень
Урок 37
Тема. Дж. Родарі «Пригоди Цибуліно» (уривок)
Мета. Творчо опрацювати уривок з казки Джанні Родарі «Пригоди Цибуліно», розвивати читацькі компетентності школярів, зв’язне мовлення, критичне мислення, фантазію, творчу уяву, акторські здібності, виховувати шанобливе ставлення до літературного спадку Джанні Родарі, естетичні та моральні почуття.
Хід уроку
І. Організаційний момент. Створення емоційного настрою
Вправа «Карусель спілкування».
Учні по колу продовжують фразу, задану вчителем: «Я люблю…», «Мене радує …», «Мені сумно, коли …», «Я гніваюсь, коли…», «Я пишаюся собою, коли…»
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Учні по черзі читають «Заповіді читача».
- Бути читачем – це означає не лише читати, а й перечитувати. Розповідати про прочитане іншим.
- Бути читачем – це означає мати свою особисту бібліотеку, яку потрібно збирати все життя.
- Бути читачем – це означає вести читацький щоденник, заносити туди інформацію про книги, свої думки і враження.
- Бути читачем – це означає регулярно відвідувати бібліотеку, брати участь у літературних заходах.
- Бути читачем – це означає мати свої читацькі смаки та улюблені книги.
ІІІ. Повідомлення теми й мети уроку. Мотивація навчальної діяльності
«Вітаю вас щиро! Бажаю вам миру!» – так, з любов’ю, звертався до дітей усього світу відомий італійський письменник Джанні Родарі. Його твори знають і люблять в усіх куточках нашої планети, на них виховується не одне покоління людей.
- Сьогодні я запрошую вас до казкового світу видатного італійського письменника Джанні Родарі. На нас очікує зустріч з його найвідомішою казкою «Пригоди Цибуліно».
ІV . Сприймання та усвідомлення нового матеріалу
1. Перегляд фрагменту мультфільму за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=o6xQDChpUR0) або
http://dovidka.biz.ua/rodari-dzh-prigodi-tsibulino-skorocheno/
2. Робота за Букварем на с.60
Фізкультхвилинка
3. Показове читання уривка казки вчителем
- Чому захворів Вишенька?
4. Словникова робота за зошитом на с.39
5. Повторне читання уривка за частинами
а) читання до слів «…З горя Вишенька тяжко захворів.»
- Як звали вихователя Вишеньки?
- Що було заборонено Вишенці?
б) дочитування уривка до кінця
6. Робота в зошиті на с.37, завдання 1,2
- Як автор ставиться до Вишеньки? Чи допомагають Вишеньці правила синьйора Петрушки?
- Чому захворів Вишенька? Які його потреби не були задоволені?
ІV. Підсумок уроку
Урок 38
Тема. Історія яблука
Мета. Виробляти в учнів навички свідомого читання, розвивати вміння. правильно будувати висловлювання, працювати в парах. Спонукати учнів до пошуку, до творчої діяльності.
Обладнання: набір предметів для гри «Впізнай за описом», картинки овочів та фруктів, кубик для методики «Кубування», стіна слів.
Хід уроку
І. Організація класу.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
1. Бесіда про овочі і фрукти
Гра «Впізнай за описом»
- Діти, погляньте на стіл. Тут лежать різні предмети. Виберіть собі той, який найбільше сподобався. При цьому зробіть це так, щоб ніхто не побачив, який предмет ви обрали. (Школярі розглядають предмети. Кладуть у паперовий пакет той предмет, який найбільше сподобався).
Завдання
- А зараз кожен із вас повинен так розповісти про обраний предмет, щоб ми відгадали, що знаходиться в пакеті.
Орієнтовний план розповіді
- Де вам траплявся такий предмет?
- Яку користь він приносить?
- Для чого застосовується?
ІІІ. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу
Гра «Ми – художники»
- Діти, ви любите малювати? Уявіть, що на деякий час ви станете художниками.
- Що потрібно художнику для роботи?
- А ще художник повинен добре мислити і мати гарну уяву. Давайте перевіримо, як ви умієте добре мислити. Відгадайте загадку:
На Я починається,
На Я кінчається.
У саду росте,
На ній плоди є. (Яблуня)
- Які плоди ростуть на яблуні? (Яблука)
- Учитель. Отже, сьогодні ви дізнаєтесь дещо нового про яблуко, але спочатку намалюйте його. Уявіть яблуко, візьміть аркуші, олівці і починайте.
Коли діти намалюють контур, учитель запитує:
- Що ви зобразили на своїх малюнках? (Яблуко, форму яблука).
- А можливо це помідор чи куля,чи м’яч?
- Що ж потрібно зробити ще, щоб дізнатися, що це яблуко? (Розфарбувати)
2. Самостійна робота учнів. Обговорення
- Що ви щойно робили? (Розфарбовували).
- І що вийшло? (Яблуко).
- Якого кольору яблучко? (Червоне, рожеве, жовте, зелене).
- Тож, які головні ознаки цього предмета, за чим можна його визначити? (Формою, розміром).
- А яке яблуко на дотик? (Тверде).
- Як використовують люди яблука? (Варять повидло, компот, роблять сік, так їдять...)
- Бачите, як багато ви знаєте про яблуко і можете розповісти про нього. Давайте ще раз скажемо, на які ознаки потрібно звернути увагу. (На форму, колір, розмір, смак, користь для людей).
3. Робота в парах. Усний опис яблука
На кожній парті лежить картка із зображенням яблука (різні за кольором, формою, розміром)
Метод «Кубування»
1) Описати це. (Колір, форма, розміри).
2) Порівняти це. (На що це схорже? Від чого це відрізняется?).
3) Про що це тобі нагадало? (Про що це вас змушує думати? Що спадає на думку у зв’язку з цим?)
4) Проаналізувати це. (Скажіть, яким чином це зроблено? Ви це знаєте?)
5) Знайти застосування. (Яким чином це може бути застосовано?)
6) Добре чи погано? (Застосувати аргументи « за» або «проти» цього. Займіть певну позицію).
Фізкультхвилинка
Робота за Букварем на с. 62
4. Показове читання тексту
- Що нового ви дізнались про яблуко?
5. Повторне читання тексту дітьми
- Прослідкуйте, звідки береться яблуко.
6. Аналіз прочитаного
- Прочитайте виділені слова. Учитель кріпить ці слова на дошку.
- Про що ми можемо розказати за допомогою цих слів?
- Хто розповідає історію?
- Придумайте назву оповіданню.
- У яку пору року розповідається ця історія?
7. Розгляд схеми
- Порівняйте текст і схему: з чого складається текст, а з чого – схема?
- Чи можна сказати, що схема теж розповідає?
- Чи всі події, про які йдеться в тексті, є на схемі?
- Робота в зошиті, с. 41.
-
V. Підсумок уроку
Вправа «Мікрофон»
- Що сподобалося на уроці?
- Що найбільше запам’яталося?
- Що нового дізналися?
- Де можна це використати?
ТЕМА ТИЖНЯ «ЯК МИ ОТРИМУЄМО ІНФОРМАЦІЮ»
Урок 39
Тема. Р. Скиба. «Із життя хитрих слів»
Мета. Формувати в учнів уміння правильно вживати багатозначні слова, визначати їхнє лексичне значення; удосконалювати читацькі навички; розвивати творчі здібності й зв’язне мовлення; виховувати старанність.
Обладнання: картинки лисички-тваринки, лисичок-грибів, слова на картках для гри «Збери вислів», стіна слів.
Хід уроку
І. Організаційний момент. Створення емоційного настрою
"Вітання"
- Діти, давайте сьогоднішню зустріч розпочнемо з побажань.
- Доброго ранку, Марійко, я бажаю тобі веселого дня!
- Доброго ранку, Лесику, я дуже радий тебе бачити!
- Вітаю тебе, Тетянко, я хочу щоб день у тебе був щасливим!
Така розминка формує культуру мовлення, привчає використовувати етикетні формули.
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Загадка
Руда хазяєчка
з лісу прийшла,
всіх курей перерахувала
і з собою забрала. (Лисичка)
В лісі виросли сестрички,
Жовті та смачні…(Лисички).
Я – руда, і ти руда!
Я з хвостом – ти без хвоста.
Я – звірятко, ти – грибок,
А ім’я – одне на двох! (Лисичка)
2. Гру «Запитання – відповідь».
Двоє учнів будуть за допомогою запитань намагатися впізнати, яку картинку прикріплено їм на спини (тваринку лисичку чи гриби лисички). Запитання можна задавати тільки такі, на які можна дати відповідь «так» чи «ні». Не можна одразу задавати пряме запитання: «Я – тваринка ?», чи «Я – грибок ?». Це питання треба задавати останнім. Всі учні відповідатимуть на запитання, користуючись сигнальними картками. Піднята червона картка означає відповідь – «НІ», зелена – «ТАК».
Я руденька ? (Так). Я руденька ? (Так).
У мене довгий хвіст ? (Ні). У мене чорний носик ? (Так).
У мене красива шапочка ? (Так). Я – тваринка лисичка ? (Так).
Я – гриб лисичка? (Так).
3. Робота в парах
- Складіть речення зі словом «лисичка».
ІІІ. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу
Робота за Букварем на с. 64
Гра «Збери вислів»
життя, із, слів, хитрих
- Чи можуть слова бути «хитрими»?
2. Міркування дітей
- Коли слова можуть бути «хитрими»?
3. Робота над віршем «Мишка-книголюбка»
- Прочитайте назву вірша Р.Скиби.
- Що означає слово «книголюбка»? З яких слів воно складається?
- Як ви думаєте, чи може мишка бути книголюбкою?
Читання вірша вчителем, діти додають пропущені слова.
4. Самостійне читання учнями
- Чому, на вашу думку, поет Роман Скиба назвав вірш «Мишка -книголюбка»?
Фізкультхвилинка
5. Читання віршів «Завбачливість», «Таксовіршик»
- Які слова поет називає хитрими?
- Як автору вдалося створити веселий настрій у читача?
6. Робота в зошиті на с. 42
ІV. Підсумок уроку
Метод «Незакінчених речень»
Сьогодні я дізнався/дізналася ... .
Було цікаво… . Мене здивувало ... .
Своєю роботою сьогодні я ..., тому що ... . Мені захотілось… .
- На наступний урок принесіть свою улюблену книгу.
Урок 40
Тема. Про що розповідає обкладинка
Мета. Розширювати знання учнів про книги, їх призначення, вчити «читати» обкладинку книги, познайомити з правилами користування книгами; виховувати любов до книги, відповідальне ставлення до неї.
Обладнання: цеглинки LEGO, виставка книжок, слова на картках для гри «Збери прислів’я», картинки про книги, стіна слів.
Хід уроку
І. Організаційний момент. Створення емоційного настрою
Дата: 2019-02-02, просмотров: 534.