Перевірка всіх завдань. Слухають і перевіряють усі
Поможем в ✍️ написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

6. Доповнення асоціативного куща новими словами і словосполученнями.

- Навіщо людина розводить бджіл?

- Яка користь рослинам від бджіл?

7. Робота над «Англійською скоромовкою».

- Цей вірш серйозний чи смішний?

- Які звуки найчастіше повторюються у вірші?

8. Робота в друкованих зошитах, с. 33

 

VІ. Підсумок уроку.

- Поясніть фразеологізми: як бджола, як бджоли у вулику, як бджіл у вулику.

- Чи можна сказати, що ми з вами, як бджоли? Чому?

Метод незакінчених речень.

Урок 30

Тема. Закріплення звукового значення буквосполучень дж, дз.

Мета. Закріпити звукове значення буквосполучень дж, дз; вправлятися у звуко – буквеному аналізі слів зі звуками [дж], [дз], [дз’]; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати фонематичний слух, зв’язне мовлення і мислення першокласників.

Обладнання: звукові фішки, складова таблиця, стіна слів, слайди або предметні малюнки, індивідуальний матеріал.

 

Хід уроку

І. Організаційний момент. Створення емоційного настрою.

Гра «Міняються місцями всі, хто…»

Проведення: найзручніше влаштувати цю гру на початку або в кінці уроку, оскільки для гри слід сформувати зі стільців коло. Стільців має бути на один менше, ніж школярів. (Можна грати не всім учням класу одразу, а групками. Незадіяні діти будуть уболівальниками. Усе залежить від кількості учнів у класі.) Усі сідають, а одна дитина стає в центрі кола. Її завдання – сказати: «Міняються місцями ті, хто…» і додати свій варіант. Приклад: «Міняються місцями ті, хто любить танцювати». Діти схоплюються зі стільців та пересідають на вільне місце. Хто не встиг, стає в середину кола та продовжує гру, пропонуючи свій варіант.

Пропоновані варіанти «Міняються місцями всі, хто…»:

– дивляться серіали;

– обожнюють літо;

– чекають на канікули;

– носять окуляри;

– мають на собі джинси;

– люблять читати книги;

– мають сестру або брата;

– народилися взимку;

– мають домашнього улюбленця;

– бачили фільми про Гаррі Поттера.

Ефект: гра допомагає дітям активуватися завдяки руховим елементам та сприяє інтеграції, оскільки школярі дізнаються щось нове один про одного. Вона є досить діагностичною та «сигнальною». У ході гри вчитель помічає тих, хто не бере активної участі чи не змінює своє місце в колі жодного разу. Це може бути підставою для подальшого спостереження, наскільки дитині комфортно серед однокласників.

 

ІІ. Повідомлення теми й мети уроку.

 

ІІІ. Узагальнення, систематизація та закріплення вивченого матеріалу.

1. Мовленнєва розминка

Робота зі складовою таблицею.

2. Робота над діалогом (в парах)

На дошці (екрані) малюнки (слайди) джмеля і ґедзя біля склянки з джемом.

- Подумайте, про що можуть розмовляти ці комахи?

3. Заучування вірша напам’ять зі слів учителя:

Джміль на склянку з джемом сів,

Ґедзь до нього підлетів,

І дзвінка пішла розмова.

Першим ґедзь промовив слово:

«Що, солодкий джем із грушки?»

«З’їм його я самотужки!»

Джміль дзижчав, що було сили,

Поки склянку не закрили.

- Розкажіть вірш один одному в групах. (Деякі учні, за бажанням, розказують вірш на публіку)

Міні-підсумок

Фізкультвилинка

4. Звуко-буквений розбір слів.

- Які слова зі звуками [дж], [дз], [дз’] зустрічалися у вірші?

- Виконайте звукові моделі цих слів. (Аналіз схем)

5. «Зберіть» і прочитайте слова.

ерело                   дж            ерельце

ерела                                          ерельна

6. Доповніть слова, записані на картках:

. міль, б .ола, . ерело, . юрчить, . еркало, . воники.

7. Робота з деформованим текстом (у групах)

- Розташуйте речення так, щоб вийшов текст.

Василько кинув на воду листочок. Бджілка хотіла напитися і впала у бочку з водою. Виручив Василько із біди бджілку. Вилізла на нього бджілка, обсушили крильця та й полетіла.

 

ІV. Підсумок уроку.

- Скільки звуків позначають буквосполучення дж, дз?

Метод незакінчених речень.

Урок 31

Тема. Апостроф

Мета. Ознайомити учнів зі знаком «апостроф»; навчати їх читати слова з апострофом; виробляти уміння складати звукові моделі таких слів; розвивати пізнавальну активність школярів; виховувати уважність, чуйність, доброту.

Обладнання: цеглинки LEGO, картонні різнокольорові зірочки, слова-вагончики: мама, тато, я, сестра, брат, листок, звукові фішки, малюнки коми, апострофа, стіна слів

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Методика LEGO

У дітей на партах 4 цеглини: червона, жовта, зелена, синя. Кожній цеглинці призначається своя літера. (На дошці шифр: червона – О, жовта – В, зелена – М, синя – А). Учитель пропонує дітям скласти слово і викласти башту. Обов’язково вказати, верхня чи нижня цеглинка повинна бути першою буквою.

Діти демонструють свої башти. Йде перевірка.

- Яке слово у вас вийшло? (Мова)

- З чого складається наша мова?

- Для чого людині мова?

- Чи можна передавати інформацію за допомогою малюнка? Розгляньте піктограми. Про що вони нам повідомляють?

Учитель демонструє предметні картинки: пішохід, телефонна трубка, виделка з ложкою, автобус, ялинки.

- Чи достатньо малюнків для того, щоб спілкуватися?

Щоб нам правильно писати та висловлювати думки,

Рідну мову треба знати, треба вчити залюбки!

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

- Сьогодні до нас завітала гостя. Хто це? Учитель демонструє малюнок коми.

- А прийшла вона ось із яким проханням:

По країні я ходила, родичів всіх розгубила.

Ви мені допоможіть.

А щоб вам не нудьгувати, я завдання принесла.

Ой, багато треба знати, щоб їх швидко розв’язати!

- За кожне виконане завдання кома буде дарувати нам зірку.

ІV. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу

Перше завдання

- Разом із комою до нас приїхав потяг:

 Тато + мама + я + брат + сестра + листок

- Знайдіть «зайвий» вагон. Чому він «зайвий»?

- Що об’єднує всіх цих людей? Вони сім’я.

Друге завдання

а) вимова слова сім’я;

б) складання звукової моделі слова;

в) викладання слова з букв (передбачається, що діти викладуть це слово без апострофа);

г) аналіз слова

- Прочитайте слово так, як воно написано.

Створення проблеми. Учні шукають вихід із ситуації.

д) повідомлення вчителя

- В українській мові є такий знак, який показує роздільну вимову у словах. Він дуже схожий на кому, лише ставиться вгорі. Називається цей знак апостроф.

Я такий же, як знак розділовий

І відомий шкільній дітворі,

Та в словах української мови

Я пишусь не внизу, а вгорі.

Спробуй лиш написати сім’я –

Зразу стану потрібним і я.

 

Фізкультхвилинка

Хомка, Хомка, Хом’ячок,

Смугастий бочок.

Хомка раненько встає,

Щічки миє, шийку тре.

Замикає хомка хатку

І виходить на зарядку.

Раз, два, три, чотири, п’ять.

Хомка хоче сильним стать.

 

Третє завдання

а) звуко-буквений аналіз слів: «хом’ячок», «п’ять»

Міні-підсумок

Апостроф – унікальний знак. Він є не в кожній мові. Позначає роздільну вимову. Стоїть завжди після твердих приголосних, а букви я, ю, є, ї після апострофа позначають два звуки!

б) читання з дошки

б’я        п’я      р’я      м’я         в’я

б’ю       п’ю     р’ю     м’ю       в’ю

б’є        п’є      р’є       м’є        в’є

з’їхати         заїхати

під’їхати     приїхати

об’їхати       доїхати

 

V. Робота за Букварем на с. 44

 Четверте завдання

1. Читання слів з апострофом

2. Читання пар слів, порівняння вимови і написання

3. Читання вірша Григорія Фальковича

- Про кого цей вірш?

- Хто такий в’юн?

- Хто такий слон?

- Знайдіть слова, які складаються з двох слів.

- Який висновок робить поет?

Фізкультхвилинка

П’яте завдання

4. Читання оповідання «Я знаю, що почалася весна, коли…» за Ейлі Басбі

5. Аналіз прочитаного

- А як ти дізнаєшся, що почалася весна?

- Прочитай з потрібною інтонацією речення зі знаком оклику.

- Знайди в тексті слова з апострофом.

- Прочитай слова, які від повідають на питання хто?

Шосте завдання

6. Робота в зошиті на с. 34

Сьоме завдання

7. Читання вірша Вайнілайтіса Мартінасза «Громисько впало»

- Прочитайте перші сім рядків вірша.

-  Про яку пору року йдеться?

- Чому ти так думаєш? Які почуття треба постаратися передати, читаючи цей вірш?

Читання вірша до кінця.

VІ. Рефлексія

- Подивіться, скільки зірочок у нас засяяло.

- Як одним словом назвати всі зірочки? (Сузір’я)

- Як напишете це слово?

 

ПІСЛЯБУКВАРНА ЧАСТИНА

ТЕМА ТИЖНЯ «МИ ЗНАЄМО АБЕТКУ»

Урок 32

Тема. Ознайомлення з українською абеткою. Г. Фалькович «Абетку ти береш до рук», Н. Поклад «Книжковечір». Слухання і обговорення тексту «Навіщо та абетка»

Мета. Повторити з учнями алфавіт, алфавітні назви букв, закріпити знання учнів про звуки мовлення та позначення їх буквами; збагачувати словниковий запас учнів, розвивати мовлення, спостережливість, навички виразного читання; розвивати уміння слухати; виховувати у дітей почуття дружби й товариськості, вміння працювати в колективі.

Обладнання: алфавіт, картки зі складами, стіна слів.

 

Хід уроку

І. Організаційний момент. Створення емоційного настрою

Дата: 2019-02-02, просмотров: 379.