Винахо́дити колесо. Вставляти палки в колеса.
ІV. Підсумок уроку
Гра «Мікрофон»
- Які з винаходів допомагають людині в побуті?
- Яким, на вашу думку, є головне надбання людства?
- Що б ви хотіли створити?
Урок 50
Тема. Ю. Тувім. «Паротяг»
Мета. Продовжити ознайомлювати учнів з винаходами людства, формувати навички виразного читання, розвивати творчі вміння, навички роботи в групі, виховувати старанність, наполегливість.
Обладнання: смайлики, цеглинки LEGO, слова на кагтках для словникової роботи, стіна слів.
Хід уроку
І. Організаційний момент. Створення емоційного настрою
“Я - сонце”
- Діти, давайте привітаємося із сонячним промінцями і перетворимося на маленькі сонечка. «Я- маленьке сонце. Я прокидаюся. Я вмиваюся. Я розчісую свої промінці і піднімаюся вільно і урочисто. Я-велика Куля. В мене є багато тепла і світла. Я- велике Сонце. Я дарую своє тепло всім: небу, хмаркам, річці, полям, тваринам, людям. Я посміхаюся від щастя дарувати тепло.»
- Діти, який у вас став настрій?
Діти піднімають смайлики, які відповідають їхньому настрою.
ІІ. Актуалізація опорних знань
Вчитель об’єднує учнів у 4-5 груп
1. Бесіда
- Чи любите ви подорожувати?
- Куди ви любите подорожувати?
- На чому ви любите подорожувати? Чому?
2. Методика «Шість цеглинок»
У кожної дитини набір із шести цеглинок.
Завдання: об’єднавши всі цеглинки, створити транспорт, на якому можна подорожувати. На роботу відводиться 5-6 хвилин.
ІІІ. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу
Робота за Букварем на с. 86
Вправа «Міркування»
- Прочитайте назву і скажіть, з яких двох слів складено слово «паротяг».
- Як ви думаєте, про що може йтися у вірші з такою назвою?
2. Підготовчі вправи
пара паротяг | масний маснющий | паші́ти розпаші́лий | переміщати подорожувати |
Пу́рхати – ча́хкати – ба́хкати – ша́рпати – квапити
3. Показове читання вірша вчителем
Тестування. Зошит, с. 53
4. Повторне читання вірша учнями
- За допомогою яких звуків поет розповідає про: паротяг на пероні; початок руху паротяга; стукіт коліс?
- Коли треба читати повільно, коли пришвидшуватися, коли – швидко?
- Простукайте ритм двох останніх рядків вірша.
- Спробуйте, слухаючи вірша, зобразити рух паротяга.
- З чим порівнюється паротяг?
5. Робота над виразністю
- Прочитайте питальні речення, передаючи інтонацію.
- Знайдіть і проінтонуйте окличні речення.
ІV. Підсумок уроку
Метод незакінчених речень
- Сьогодні на уроці я дізнався/лась …
- Мені було цікаво …
- Я би хотів/ла …
Урок 51
Тема. «Томас Едісон». За Анн Бланшар
Мета. Вчити дітей робити припущення, виражати ідеї, розповідати та описувати створене; розвивати читацькі навички, вміння опрацьовувати текст; виховувати прагнення до знань, до творчості
Обладнання: цеглинки LEGO, картинки лампочки та електростанції.
Хід уроку
І. Організаційний момент. Створення емоційного настрою
ІІ. Актуалізація опорних знань
Методика «Шість цеглинок». Вправа «Прокидайся, уяво!»
Основне завдання:
- Збудуйте щось, що могло б літати.
Діти створюють свої шедеври протягом 10 хвилин та презентують їх у парах чи малих групах.
ІІІ. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу
1. Загадки
Провели під стелею
Дивовижний провід
Прикрутили склянку –
Загорівся вогник. (Лампочка)
Дає електрику країні
Ця чарівниця – станція
І здогадатись ви повинні
Що це – …(електростанція)
2. Бесіда
- Чи знайомі вам ці поняття?
- Яке значення в житті людини має лампочка?
- Що таке електростанція?
Електростанція – це промислове підприємство або комплект обладнання для виробництва електроенергії.
Робота за Букварем на с. 88
3. Вправа «Передбачення»
- Прочитайте назву оповідання.
- Як ви думаєте, хто такий Томас Едісон?
4. Читання тексту за частинами
а) 1 абзац читає вчитель
- Що ж винайшов Томас Едісон?
б) читання 2 абзацу підготовленими дітьми
- Яка біда трапилась з Томасом?
в) читання тексту до кінця «ланцюжком»
- Як Едісон досяг успіху?
Фізкультхвилинка
Диференційоване завдання
1в. - Робота в зошиті на с. 54. Діти виконують завдання 1, 2
2в. - Які слова є головними в цьому тексті?
Дата: 2019-02-02, просмотров: 384.