Перевірка всіх завдань. Слухають і перевіряють усі
Поможем в ✍️ написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

· ІІ етап

1 в. і 2 в. Прочитати виразно вірш. Спробувати вивчити його напам’ять.

3 в. Поміркувати, для чого ще використовують дзвони і дзвіночки?

Перевірка всіх завдань. Слухають і перевіряють усі.

6. Робота над правильною вимовою словосполучень: я дзвонЮ, ти дзвОниш, ми дзвОнимо. (Поповнення стіни слів новими словами).

7. Робота в друкованому зошиті, с. 32

 

VІ. Підсумок уроку.

Метод незакінчених речень

Вправа «Світлофор»

 

Урок 28

Тема. Читання й обговорення букварних текстів.

Мета. Навчати правильного, свідомого, виразного читання; вчити аналізувати, робити висновки; розвивати логічне мислення, мовлення, уміння давати критичну оцінку діям персонажів; збагачувати словниковий запас учнів.

Обладнання: стіна слів, складова таблиця, звукові фішки, скринька, дзеркало.

Хід уроку

І. Організаційний момент. Створення емоційного настрою.

 

ІІ. Контроль, корекція та актуалізація опорних знань.

1. Артикуляційна хвилинка (з голосу вчителя)

Кукурудза на городі

Дивувалась своїй вроді:

В дзеркало дивилася,

Дуже чепурилася.

- Які слова почули з буквосполученням дз?

2. Звуко-буквений розбір слів: кукурудза, дзеркало.

3. Робота з кишеньковою абеткою.

- Які букви вивчили?

- Які звуки вони позначають?

- Скільки букв, що позначають голосні звуки?

- Скільки голосних звуків?

Міні-підсумок

Фізкультхвилинка

 

ІІІ. Повідомлення теми й мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

Гра «Чарівна скринька»

У мене в руках скринька, у ній – найцінніший скарб на Землі. Хто з вас хоче його побачити, може зазирнути, але поки що не розповідати, кого він там побачив і мовчати аж доки всі найсміливіші не зазирнуть на дно скриньки.(Діти по черзі заглядають у скриньку).

- То кого ви побачили у чарівній скриньці?(Діти називають себе, бо на дні скриньки – дзеркало).

- Так, ви побачили в чарівному дзеркалі кожен себе. Людина – найцінніший скарб.

Кожна дитина потребує піклування і доброзичливого ставлення до себе, відчуття своєї необхідності. Ці чинники впливають на здоровий розвиток дитини, формування її особистості, моральних та етичних норм.

- Сьогодні ми прочитаємо оповідання Г. Касдепке «Вистава».

 

ІV. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу.

1. Метод «Передбачення»

-  Спробуйте передбачити, про що йтиметься у творі за словами:

вистава, казочки, права дитини, суперечка, голосування, турбуємось однаково.

2. Читання тексту вчителем. Буквар, с. 40–41.

-  Чи справдилися передбачення?

- Назвіть дійових осіб оповідання.

Робота над текстом.

Учитель ділить текст на логічно завершені частини. Кожна група працює над своєю частиною.

· І етап

Виразно прочитати свою частину тексту. Розподілити ролі та прочитати за особами.

Перевірка завдання. Робота над діалогом.

· ІІ етап

1. Аналіз тексту за допомогою запитань.

- Чому виникла суперечка?

- Які слова в оповіданні найважливіші? Хто їх сказав?

- Що неправильно, на вашу думку, робили члени гуртка?

- Які правила вони порушили?

- Як би в такій ситуації повелися ви?

- Чи знаєте ви свої права? А обов’язки?

2. Поставте в групах запитання до своєї частини тексту.

3. Гра «Так чи ні?»

Міні-підсумок

 

VІ. Підсумок уроку.

Права дитини

Ми мусимо вивчати сумлінно,

Щоб знати добре в наші дні,

Коли з тобою справедливо

Вчиняють, а коли – і ні.

То ж прочитай, завчи напам'ять,

Порадь і друзям прочитають,

Хай прочитають тато й мама –

Закони всім потрібно знать!

Будь добрим сином чи дочкою,

Поганим вчинком не зганьби;

Ти роду власного ніколи,

Люби свою сім'ю і школу,

Свою Україну люби!

Метод незакінчених речень

ТЕМА ТИЖНЯ «ВІТАЄМО ВЕСНУ»

Урок 29

Тема. Звук [дж ], позначення його буквосполученням Дж, дж

Мета. Навчити учнів правильно (злито) вимовляти звук [дж ] та позначати його двома буквами; формувати уміння читати слова з цим звуком, робити Звуко-буквений аналіз слів; розвивати мовлення, мислення; поповнити словниковий запас першокласників.

Обладнання: абетка, складова таблиця, стіна слів, звукові фішки, предметні малюнки.

Хід уроку

І. Організаційний момент. Створення емоційного настрою.

 

ІІ. Контроль, корекція та актуалізація опорних знань.

1. Артикуляційна хвилинка. Повторення вивчених чистомовок.

2. Робота з деформованим реченням.

перший, пролунав, У, дзвоник, школі.

- Складіть речення із слів.

- Запишіть схему цього речення.

- Зробіть і проаналізуйте звукову модель слова «дзвоник».

3. Гра «Третій зайвий»

Дзьоб, дзвін, дзьобати. Кукурудза, день, дзеркало.

4. Аналіз предметних малюнків (на дошці)

Дзиґа, кукурудза, дзвінок, ґедзь.

- До назви якого предмета ця схема?

                   - о =

5. Мозковий штурм

- Скільки букв в українській мові?

- Скільки букв, що позначають голосні звуки? Назвіть їх.

- Яка буква не позначає звука?

- Які букви позначають по два звуки: приголосний і голосний?

- Яка буква позначає два приголосні звуки?

- Яке буквосполучення позначає один звук? Який?

- Назвіть слова з цим звуком.

Міні-підсумок

 

ІІІ. Повідомлення теми й мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

- Сьогодні на уроці ми вивчимо ще один звук, який на письмі позначається двома буквами.

Фізкультхвилинка

 

ІV. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу.

1. Виділення звука із загадки.

ü Я крилатий і пухнастий,

               Золотистий і смугастий,

               Над лужком танок веду,

               Дзвінко, весело гуду. (Джміль)

ü Я працюю поважно,

Все літо літаю

У поле, до гаю,

Збираю медок

 Із різних квіток.

Кого не злюблю,

Того жалом колю. (Бджола)

- Вимовте обидва слова. Послухайте, як це роблю я.

- Який звук є в обох словах? Вимовте його злитно.

- Спробуємо разом скласти звукову модель слів – відгадок.

2. Ознайомлення з буквосполученням.

- Звук [дж] на письмі позначається двома буквами Дж.

- Прочитайте з дошки слова: джміль, бджола. (Порівнюємо кількість звуків і букв у словах. Доходимо висновку, що звук [дж] – один, а букв – дві.)

3. Друкування буквосполучення Дж в зошитах.

Фізкультхвилинка

Міні-підсумок

 

V. Узагальнення, систематизація та закріплення вивченого матеріалу.

Робота за Букварем, с. 42–43

1. Робота над складовою таблицею.

2. Читання стовпчиків слів з буквосполученням Дж.

3. Звуко-буквений аналіз слова джинси.

4. Асоціативний кущ до слова бджола.

- Що ви знаєте про бджіл? Про що ви думаєте, коли бачите бджолу?

5. Диференційовані завдання для формування читацьких навичок.

1 в. Порівняти тварин на малюнку за зразком.

2 в. Прочитати лічилку В. Підпалого.

3 в. Прочитати статтю про бджіл. Придумати назву.

Дата: 2019-02-02, просмотров: 358.