· ІІ етап
1. Читання тексту ланцюжком.
- Доведіть, що це – казка.
2. Переказати казку:
1 в. – від імені перехожого;
2 в. – від імені Трамвая;
3 в. – від імені Щиглика.
Додаткове завдання: дібрати інший заголовок до казки.
5. Робота в друкованому зошиті, с. 28
VІ. Підсумок уроку.
- Яку букву вивчили?
- Які звуки позначає?
- Наведіть приклади слів з буквою Щ.
Вправа «Світлофор»
Урок 23
Тема. Закріплення звукового значення букви Щ щ.
Мета. Закріпити знання учнів про звукове значення букви Щ щ.;формувати навички виразного читання; поповнювати словниковий запас; розвивати пам'ять, мислення і мовлення учнів.
Обладнання: абетка, складова таблиця, звукові фішки, стіна слів.
Хід уроку
І. Організаційний момент. Створення емоційного настрою.
Гра «Слон, міксер, тостер»
До початку гри вчитель демонструє, як показуємо фігури:
– слон. Витягуємо вперед ліву руку, праву руку просуваємо під неї і торкаємося носа. Це формує хобот слона. Дві особи (справа та зліва) мають широко розпростерти руки, імітуючи вуха слона;
– міксер. Підіймаємо руки догори. Діти, які справа та зліва, крутяться, демонструючи, як працює міксер;
– тостер. Один учень є грінкою, яка радісно вискакує. Дві дитини поруч тримаються за руки так, щоб «грінка» була всередині.
Завдання: діти стають у коло, а вчитель – посередині кола. Він вказує пальцем на когось із кола та каже одне слово, наприклад: «Слон!» Той, хто забув чи неправильно показав фігуру, стає на місце ведучого та вказує пальцем на того, хто наступним має показати міксер, тостер або слона.
ІІ. Повідомлення теми й мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
ІІІ. Узагальнення, систематизація та закріплення вивченого матеріалу.
1. Мозковий штурм
- Яку букву вивчили?
- Які звуки позначає?
- Наведіть приклади слів з буквою Щ.
2. Артикуляційна хвилинка. Робота над скоромовкою.
Щука щуку доганяє, щука щуку не впіймає.
3. Звуко-буквений аналіз слів – відгадок.
· Вітер хмари всі збере
І на землю щось впаде.
Мокрі квіти та трава.
Не гуляє дітвора. (Дощ)
· Мореплавцям у пригоді
Стану в будь - яку погоду.
У грозу, в туманній млі
Привітаю кораблі. (Маяк)
4. Гра «Добери риму»
Край - …(грай, рай, вибирай).
Їжачок - …(павучок, добрячок, колючок, бочок).
М’яч - …(скач, не плач, удач).
Мишка - …(книжка, кішка, доріжка).
Міні-підсумок
Фізкультхвилинка
5. Робота за Букварем, с. 32–33
· Читання вчителем вірша С. Жупанина «Намалюю вітер»
- Яким буває вітер?
· Самостійне читання вірша дітьми.
- Що робить вітер? Скільки потрібно малюнків, щоб намалювати вітер?
· Читання вірша вголос.
- Відшукайте рими у вірші.
· Робота над виразним читанням вірша. Робота в групах.
Діти читають вголос по строфі.
6. Диференційовані завдання для формування читацьких навичок.
1 в. Робота з рядом слів на с. 33.
Прочитати слова, які відповідають на питання хто?, а потім - що?.
Які звуки позначають виділені звуки?
За допомогою виділених слів утворити словосполучення.
2 в. Робота з деформованим реченням.
Скласти речення зі слів. Поставити до нього запитання. Подумати, які розділові знаки треба поставити в кінці кожного речення.
3 в. Робота з фразеологізмами.
Пояснити висловлювання: лілати у хмарах; як хмара; потрібний, як повітря; вітер у голові.
Перевірка всіх завдань. Слухають і перевіряють усі.
7. Робота в друкованих зошитах, с. 29
ІV. Підсумок уроку.
Метод незакінчених речень.
Урок 24
Тема. Читання і обговорення букварних текстів.
Мета. Ознайомити учнів із давньогрецьким міфом та дати уявлення про його витоки; вчити осмислювати зміст міфів; розвивати навички читання, увагу, мислення, пам'ять, зв’язне мовлення, збагачувати словниковий запас учнів.
Обладнання: презентація, складова таблиця, стіна слів, виставка книжок «Міфи та легенди».
Хід уроку
І. Організаційний момент. Створення емоційного настрою.
ІІ. Повідомлення теми й мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
Міні-бесіда.
- З давніх – давен люди вдивлялися в небо, в його блакить і безмежність. Спостерігали за птахами і самі прагнули злетіти в небо. Робили багато спроб піднятися над землею, і все марно. Одним із таких винахідників був Дедал. Історію про нього і його сина Ікара ми прочитаємо на уроці.
- Сьогодні ми відправимось у чудову подорож по країні Міфології. А живуть у цій країні міфи. Можливо ви чули раніше це слово і зможете пояснити його значення?
(Діти дають свої відповіді, припущення щодо значення слова міф.)
Асоціативний кущ.
Міф (у перекладі з грецької означає оповідь, розповідь, казка) – оповідь, що пояснює походження певних речей чи явищ, через емоційно-чуттєві о́брази.
Дата: 2019-02-02, просмотров: 393.