5. Робота в друкованих зошитах, с. 26
VІ. Підсумок уроку.
Вправа «Світлофор»
Урок 21
Тема. Закріплення звукового значення букв Ю ю та Є є.
Мета. Закріпити знання учнів про звукове значення букв Ю і Є; формувати навички інтонаційного читання; продовжувати вчити вправлятися у звуко – буквеному аналізі слів; поповнювати словниковий запас першокласників; розвивати мовлення, мислення, уяву.
Обладнання: абетка, складова таблиця, звукові фішки, опорні схеми, стіна слів, слайди «Природа України», відео фрагмент про бугая.
Хід уроку
І. Організаційний момент. Створення емоційного настрою.
Гра «Не спи, не позіхай!
Мета: виховувати увагу, кмітливість, швидку реакцію.
Матеріал: довгий мотузок, кінці якого зв’язані між собою.
Хід гри. Обирається ведучий. Гравці утворюють коло, тримаючи мотузку обома руками зверху. Ведучий ходить по колу, вимовляючи слова: «Не спи, не позіхай, руки швидко прибирай!» і намагається торкнутися рук одного з гравців. Завдання гравців: вчасно прибрати руки, відпустивши мотузку. Під час гри мотузка не повинна падати на землю, адже щойно відходить ведучий, гравець, якого він хотів квацнути, одразу ж бере мотузку. Той, кого ведучий торкнувся, міняється з ним ролями.
ІІ. Повідомлення теми й мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
- Якою буває природа?
- Що належить до живої природи? До неживої природи?
- Природа України дуже багата і різноманітна. Завдяки географічному положенню та кліматичним умовам у нас є просторі степи й густі ліси, лагідні моря й величні гори, бурхливі річки та спокійні озера, на просторах країни ростуть тисячі видів рослин та водиться величезна кількість тварин. (Слайди)
- Сьогодні на уроці ми прочитаємо про водяного птаха, і дізнаємось його цікаву назву.
ІІІ. Узагальнення, систематизація та закріплення вивченого матеріалу.
1. Артикуляційна хвилинка (з голосу вчителя).
2. Мозковий штурм.
- Які букви вивчили на останніх уроках?
- Які звуки позначають?
- Наведіть приклади слів з цими буквами в різних позиціях.
- Скільки голосних звуків в українській мові?
- Скільки букв, що їх позначають?
3. Звуко-буквений аналіз слів – відгадок.
· Всім обід готує мама,
Ось бере вона петрушку,
Інші додає приправи –
Будем їсти смачну…(юшку).
· Є сестричка в їжака:
І колюча, і прудка,
Як тварину називають,
Хто з вас діти відгадає? (Єхидна)
4. Фізкультхвилинка
Міні-підсумок
Робота з Букварем, с. 28–29
Диференційовані завдання для формування читацьких навичок.
· І етап
1 в. Утворити зі складів назви водяних рослин. Назвати наголошений склад. С. 29
2 в. Прочитати текст «Бугай – птах з родини чапель», с. 28 унизу
3 в. Прочитати текст «Бугай і водяна полівка», с. 28
Для всіх:
- Який із текстів казка, а який – стаття з енциклопедії?
(Показати відео фрагмент про бугая)
Перевірка всіх завдань. Слухають і перевіряють усі.
· ІІ етап
1 в. Постав запитання до кожного слова: шукає, шукаю, водяна, водяний, чапля.
2 в. Прочитати речення, яке відповідає казці. С. 29
3 в. Скласти речення, вибравши з дужок потрібне слово. Переказати текст.
Додаткове завдання: Скласти з літер слово – підпис до фотографій. Зробити Звуко-буквений аналіз слова. Подумати, чому всі три предмети мають однакову назву. (Бо це багатозначне слово).
Бугай – басовий музичний інструмент, який нагадує ревіння бугая.
Бугай птах з родини чаплевих.
Бугай – свійський бік. Маса до 1600 кг.
Перевірка всіх завдань. Слухають і перевіряють усі.
Робота в зошит і , с. 25, 27
ІV. Підсумок уроку.
Метод незакінчених речень.
ТЕМА ТИЖНЯ «ПОВІТРЯ. ЯК ЛЮДИ НАВЧИЛИСЯ ЛІТАТИ»
Урок 22
Тема. Буква Щ щ та її звукове значення.
Мета. Ознайомити учнів з новою буквою та її звуковим значенням; формувати навички виразного читання; розвивати увагу, зв’язне мовлення і мислення; збагачувати словниковий запас першокласників.
Обладнання: абетка, буква Щ щ, стіна слів, складова таблиця, звукові фішки.
Хід уроку
І. Організаційний момент. Створення емоційного настрою.
ІІ. Повідомлення теми й мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
ІІІ. Контроль, корекція та актуалізація опорних знань.
1. Артикуляційна хвилинка (з голосу вчителя)
Че-че-че,
Че-че-че –
Бабуся калачі пече.
Ча-ча-ча,
Ча-ча-ча –
Дай, бабусю, калача.
Чі-чі-чі,
Чі-чі-чі –
Їж, будь ласка, калачі.
2. Читання слів, написаних на дошці, із поділом на склади для переносу:
юнга, ялинка, гребінець, будує, їдять.
3. Звуко-буквений аналіз слова їдять.
4. Мозковий штурм
- Скільки голосних звуків? Назвіть їх.
- Скільки букв, що їх позначають? Назвіть їх.
Міні-підсумок
ІV. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу.
1. Виділення звука, характеристика його.
В річці риба проживає-
Довгу морду вона має,
Гострі зуби, хижу вдачу –
В річці всі від неї плачуть.
(Щука)
- Назвіть ланцюжок звуків у слові щука.
- Вимовте перші два звуки ([шч]).
- Якщо звуки [ш] і [ч] чуються водночас, то на письмі пишемо букву Щщ.
2. Ознайомлення з буквою.
– Розкажіть про Букву Ща!
– А вона така ж, Як Ша,
Тільки в неї, –
Каже Костик,–
Унизу
Праворуч хвостик.
3. Аналіз друкованої літери Щщ. Місце в абетці.
4. Друкування букви Щщ в зошитах.
Фізкультхвилинка
Міні-підсумок
V. Узагальнення, систематизація та закріплення вивченого матеріалу.
Робота з Букварем, с. 30–31
1. Читання складової таблиці.
2. Аналіз звуко – буквеної моделі слова щиглик.
3. Читання стовпчиків слів. Виконання звукової моделі слова ящірка.
4. Диференційовані завдання для формування читацьких навичок.
· І етап
1 в. Прочитати вірш Н. Забіли «Ще дощ іде».
2 в. Прочитати закличку.
3 в. Прочитати казку Ю. Ярмиша «Трамвай і Щиглик»
Додаткове завдання: прочитати скоромовку, вставляючи пропущені слова.
Дата: 2019-02-02, просмотров: 366.