· ІІ етап
1 в. Робота за малюнками. Знайти «родичів». Чим вони схожі? Чим відрізняються? Сказати, звідки що до нас прийшло.
2 в. і 3 в. Читання тексту ланцюжком, його переказ.
Перевірка всіх завдань. Слухають і перевіряють усі.
5. Доповнити буквами слова в реченні. Поставити запитання до речення.
6. Визначити зайве слово в рядках. Пояснити свій вибір.
7. Робота в друкованих зошитах, с. 24
VІ. Підсумок уроку.
Метод незакінчених речень
Урок 20
Тема. Буква Є є та її звукове значення.
Мета. Ознайомити учнів з буквою Є є та її звуковим значенням; формувати вміння читати слова з буквою Є є; поповнювати словниковий запас першокласників; розвивати фонематичний слух, мислення і мовлення першокласників.
Обладнання: абетка, буква Є є, стіна слів, складова таблиця, Lego, опорні схеми; фото, відео про єхидну; відео для підняття настрою «Ці кумедні тварини».
Хід уроку
І. Організаційний момент. Створення емоційного настрою.
ІІ. Повідомлення теми й мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
- Сьогодні на уроці ми ознайомимося з останньою «чарівною» буквою. Дізнаємось про її звукове значення.
ІІІ. Контроль, корекція та актуалізація опорних знань.
- Пригадайте, скільки голосних звуків в українській мові? Назвіть їх.
- Коли букви Я я, Ю ю позначають два звуки? Наведіть приклади.
- Коли букви Я я, Ю ю позначають один звук? Наведіть приклади.
- Виконайте звуко – буквені моделі слів: калюжа, Юрій.
Гра «Відгадайте слово»
Учні повинні відгадати слово за характеристикою. Характеристика залежить від знань учнів.. Гра використовується для того, щоб діти могли зміцнити свої знання. Можна грати по групах . Перемагає та група, яка назвала більше правильних відповідей.
Гра «Зловіть звук [у]
Юрій, ялинка, малюк, їжак, потяг, в’юн, люстерко.
Міні-підсумок
Фізкультхвилинка з Lego.
ІV. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу.
1. Робота над загадкою. Виділення звуків.
Смужка темна, хвіст пухнастий,
Любить їжу полоскати
Перед тим, як з’їсти має.
Ну і хто його впізнає?
(Єнот)
- Вимовте слово – відгадку. Назвіть ланцюжок звуків.
- Які перші два звуки чуєте?
- Ці звуки позначаються однією буквою Є (наочність)
- Зробіть звукову модель слова. Прочитайте слово з дошки.
- На початку слова, або складу буква Є позначає два звуки.
(Аналогічна робота проводиться зі словом синє. Діти доходять висновку, що після приголосного м’якого звука буква Є позначає один звук).
2. Ознайомлення з буквою Єє.
3. Називання слів з буквою Єє в різних позиціях.
4. Аналіз друкованої літери Єє. Місце в абетці.
5. Друкування букви Єє в зошитах.
Фізкультхвилинка
Міні-підсумок
- Отже, в українській мові 6 голосних звуків. А на письмі ці звуки позначаються 10 буквами: а о у е и і я ю є ї. (Діти повторюють за вчителем і запам’ятовують.)
V. Узагальнення, систематизація та закріплення вивченого матеріалу.
Робота з Букварем, с. 26–27
1. Робота зі складовою таблицею.
2. Читання стовпчиків слів: самостійно, ланцюжком у групах.
- Чому деякі слова написані з великої букви?
- В яких словах буква Єє позначає два звуки? Один звук?
- Хорове читання слів останнього стовпчика (робота над правильним вимовлянням подовженого приголосного).
- Прочитайте слово, що вказує на предмет, зображений на малюнку.
- Що вам відомо про єхидну? (Фото, відео про тварину)
- Що спільного між єнотом і єхидною?
3. Відео для підняття настрою «Ці кумедні тварини» (про смішні випадки з тваринами)
4. Диференційовані завдання для формування читацьких навичок.
· І етап
1 в. Утворити пари слів: взуттєвий магазин,…
2 в. Прочитати виразно вірш.
- Що у вірші незвичайне?
3 в. Прочитати текст про травоїдних і хижих тварин. Придумати заголовок до нього.
Додаткове завдання для всіх: навести приклади травоїдних і хижаків.
Перевірка всіх завдань. Слухають і перевіряють усі.
· ІІ етап
1 в. Обрати, яке речення відповідає тексту? С. 27
2 в. З’ясувати, які слова – помічники пропущено?
3 в. Доповнити речення словами – ознаками. Описати зайця.
Дата: 2019-02-02, просмотров: 341.