Читання оповідання добре читаючими учнями
Поможем в ✍️ написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

- То для чого збудували Золоті ворота?

- Що таке вал?

- Що оточувало Київ у давнину?

· Диференційовані завдання для формування читацьких навичок.

1 в. Робота з анаграмами. Скласти слова.

  Робота з деформованим реченням. Скласти речення.

2 в. Прочитати текст. Поставити до нього ряд запитань.

· Робота в друкованих зошитах, с. 18

Перевірка всіх завдань. Слухають і перевіряють усі.

 

VІ. Підсумок уроку.

- Поясніть прислів’я:

Язик до Києва доведе.

- Яку букву вивчили?

- Які звуки позначає?

Вправа «Світлофор»

 

 

Урок 14

Тема. Читання і обговорення букварних текстів.

Мета. Закріпити знання учнів про звукове значення вивчених букв; вчити складати усну розповідь про рідне країну, поповнити словниковий запас учнів новими словами; розвивати фонематичний слух, мовлення і мислення.

Обладнання: карта Європи, фото або слайди краєвидів Києва

Хід уроку

І. Організаційний момент. Створення емоційного настрою.

ІІ. Повторення вивченого матеріалу

1. Артикуляційна хвилинка (з голосу вчителя)

2. Читання складової таблиці.

3. Звуко-буквений аналіз слова «країна».

 

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

1. Вступне слово вчителя

- Як називається наша країна?

- Яка столиця України?

- Які гори є в Україні?

- Які річки і моря?

Наша держава дуже велика. На території України може розміститися дві Італії, або двадцять Ізраїлів. Столиця України – Київ. Це – місто каштанів, місто чарівних парків і зелених скверів, місто зі своєю історією. В усьому світі знають Києво – Печерську лавру, Софійський собор. А старий Дніпро віками несе свої води у Чорне море. Але найдорожчим у нашій державі є люди. Українці надзвичайно чудові й трудолюбиві люди.

Гра «Встав букви»

Ки_в – столиц_ Укра_ни. М_сто Ки_в сто_ть по обох бер_гах р_чки Дн_про.

Фізкультхвилинка

Гра «Третій зайвий»

Київ, Полтава, Дністер, Ужгород, Запоріжжя.

Дністер, Десна, Донець, Дніпро, Донецьк.

4. Читання вірша П. Тичини «Добридень тобі, Україно моя!», с. 17

- Прочитайте вірш (двічі)

- Що з чим порівнюється у вірші?

- З чим саме пов’язана для поета Україна?

- А що ти уявляєш, коли чуєш слово Україна? (складання асоціативного куща)

- За опорними словами складіть невеличку розповідь про Україну.

(Доповнити стіну слів новими словами: Батьківщина, держава, столиця, краєвид тощо)

5. Диференційовані завдання для формування читацьких навичок

1 в. Прочитати виразно вірш П. Воронька «Облітав журавель»

- Що означає «сто земель» у вірші? Чи йдеться про точне число?

2 в. Прочитати вірш В. Гринько «Струмок»

- Розказати про шлях струмка у вірші.

3 в. Прочитати вірш А. Качана «Козак з казок»

- Поміркуйте, чому вираз «козак з казок» називається маятником?

Перевірка всіх завдань. Слухають і перевіряють усі.

ІV. Підсумок уроку.

- Які твори прочитали?

- Що нового дізналися?

- Що вже було відомо?

Вправа «Світлофор»

 

ТЕМА ТИЖНЯ «МАНДРУЄМО УКРАЇНОЮ»

Урок 15

Тема. Звук [ш]. Буква Шш.

Мета. Ознайомити учнів з твердим приголосним звуком [ш] та буквою Шш; формувати уміння читати слова з буквою Шш; розвивати мовлення, мислення школярів, поповнювати словниковий запас.

Обладнання: абетка, буква Шш, складова таблиця, стіна слів, Lego «Шість цеглинок», звукові фішки, електронна книга, куби з надписами (за кількістю груп).

Хід уроку

 

І. Організаційний момент. Створення емоційного настрою.

 

ІІ. Повідомлення теми й мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Вивчення скоромовки

Їхав Прокіп з Прокопихою і забалакались про горшки і про кришки.

2. Робота над загадками. Назвати звуки, що змінилися.

· Різати усе він звик.

Нам на кухні – помічник.

«Ж» на «ч» як зміниш – враз

Темрява прийде до нас. (Ніж – ніч)

· Воно у бджілки є, ужалить і умре.

А «Же» на «еС» зміни, на жир перетвори. (Жало – сало)

· З «Же» вночі літаю, шкідників з’їдаю.

Посуд для варіння – з «Зе», у похід бери мене. (Кажан – казан)

Гра «Склади речення»

Діти працюють у парі.

- Придумайте три слова, обміняйтесь ними із сусідом і складіть із ними речення.

- Зробіть звукові моделі цих слів.

- За допомогою Lego «Шість цеглинок» викладіть схему одного речення.

Міні-підсумок

Фізкультхвилинка

 

ІV. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу.

1. Підготовча робота. Виділення звука [ш]. Характеристика звука.

Гра «Ж чи Ш ?»

Шпак, жовтий, шум, мишка, жук, шишка, кішка, журавель.

(За допомогою вчителя діти доходять висновку, що звук [ж]- дзвінкий приголосний, а звук [ш] – глухий приголосний, парний до звука [ж].)

2. Ознайомлення з буквою Шш.

- Звук [ш] на письмі позначається буквою Шш «ша».

Каже братик

Тимошу:

Хочеш,

Букву напишу,

Колосочки три

Й межа,

Це для тебе

Буква Ша.

3. Аналіз друкованої літери Шш. Місце в абетці.

4. Друкування букви Шш в зошитах.

5. Називання слів з буквою Шш

Фізкультхвилинка

Міні-підсумок

 

V. Узагальнення, систематизація та закріплення вивченого матеріалу.

Робота за Букварем, с. 18–19

1. Звуко-буквений аналіз слів «школа, школяр».

2. Усний міні – твір «Моя школа». Стратегія «Кубування»

- Розкажіть про свою школу за допомогою кубика.

(Для молодших школярів стратегію «Кубування» краще впроваджувати поступово. Запропонуйте розглянути лише перші три грані. Надалі продовжуйте поступово відкривати всі грані:

Як це виглядає?

На що це схоже і від чого відрізняється?

Про що це змушує тебе думати?

З чого це зроблено?

Як би ти це використав?

Добре це чи погано?).

3. Робота зі складовою таблицею.

4. Робота зі стовпчиками слів.

(Учитель ставить ряд запитань щодо кількості складів у словах, місця звука [ш] у словах, наголосу тощо)

Діти шукають серед слів назву намальованого предмета і виконують звукову модель слова цього слова (шкарперки).

5. Диференційовані завдання для формування читацьких навичок.

· І етап

1 в. Робота з парами слів. Пояснити, що змінилося (вушка – мушка ..)

  Прослідкувати. Як змінилося значення слів і чому? (Вухо – вушко…)

2 в. Виразне читання вірша «Вишиванка» В. Гринько

3 в. Читання тексту про виставку світлин.

- Що влаштував Мишко?

Дата: 2019-02-02, просмотров: 370.