Я свідомо обираю книгу для читання
Поможем в ✍️ написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Я одразу починаю читати.

Під час читання залишаюсь на одному місці.

Правильно тримаю поставу і книгу.

Під читання я перевіряю, чи все розумію.

Я читаю весь відведений час.

 

ТЕМА ТИЖНЯ «РІЗНОМАНІТНА ПРИРОДА УКРАЇНИ»

Урок 19

Тема. Буква Ю ю та її звукове значення.

Мета. Ознайомити учнів з буквою Ю ю та її звуковим значенням у різних позиціях; формувати в учнів уміння читати склади й слова з буквою Ю ю; розвивати мовлення, мислення; поповнювати словниковий запас школярів.

Обладнання: абетка, буква Ю ю, складова таблиця, звукові фішки, стіна слів.

 

Хід уроку

І. Організаційний момент. Створення емоційного настрою.

Гра «Підняти настрій»

      Кожен по черзі розповідає про свій настрій сьогодні. Якщо у когось у класі сумний настрій, всі діти «піднімають» настрій товаришу: за допомогою міміки, жестів пози, лагідних слів, звуків, смішного вірша чи пісні.

 

ІІ. Повідомлення теми й мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

- Сьогодні на уроці ми познайомимося ще з однією «чарівною» буквою, яка також може позначати різну кількість звуків.

 

ІІІ. Контроль, корекція та актуалізація опорних знань.

- Пригадайте, які «чарівні» букви ми вже вивчили?

- Скільки звуків завжди позначає буква Її? Наведіть приклади слів з буквою Її.

- Коли буква Я я позначає два звуки? Один звук? Наведіть приклади таких слів.

Гра «Відгадайте слово»

Учні повинні відгадати слово за характеристикою. Характеристика залежить від знань учнів.. Гра використовується для того, щоб діти могли зміцнити свої знання. Можна грати по групах . Перемагає та група, яка назвала більше правильних відповідей.

1. Слово відповідає на питання що? Має два склади, одну букву Я. (Рядок, праця, куля, ящик, якір…)

2. Слово відповідає на питання хто? Має два склади, два м’яких приголосних, дві букви Я. (Дядя, няня, Ляля)

3. Слово відповідає на питання який? Має два склади, є буква І. (Сірий, сліпий, гіркий, синій, лівий…)

4. Слово відповідає на питання що? Має два склади, є буква Ї. (Поїзд, їжа, приїзд…)

5. Слово має три склади, є буква Й, відповідає на питання який? (Червоний, ледачий, великий…)

Гра «Збери слово»

Мал                         Я    тко

ма                         кір       сен

- Зробіть Звуко-буквений розбір утворених слів.

Міні-підсумок

Фізкультхвилинка

 

ІV. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу.

1. Робота із загадками. Виділення звуків. Ознайомлення з буквою.

· Не дорослий ще мужчина,

Та вже зовсім не дитина,

То ж назвати його як?

Здогадалися? (Юнак)

- Поділіть слово на склади. Промовте перший склад. Які звуки чуєте?

- Звуки [й у], якщо чуються разом, позначаються на письмі буквою Ю ю.

- Викладіть звукову модель слова юнак. Прочитайте це слово з дошки. Зробіть висновок: скільки звуків і коли позначає буква Ю ю?

· Я весь з заліза,

         Я в щілинку заліз.

         Ти в будинок ні за що

         Не ввійдеш без мене. (Ключ)

- Вимовте слово. Назвіть ланцюжок звуків. Який звук чується після м’якого приголосного?

- Якщо після м’якого приголосного чується звук [у], то на письмі його також позначають буквою Ю ю.

- Викладіть звукову модель слова ключ. Прочитайте слово з дошки.

- То в якому випадку буква Ю позначає один звук?

2. Аналіз друкованої літери Ю ю. Місце в абетці.

 

Юрта – хата степова,

Зручна, бо переносна.

Я про неї заспіваю,

Букву "Ю" запам’ятаю.

3. Друкування букви Юю в зошитах, с. 24

Фізкультхвилинка

Міні-підсумок

 

V. Узагальнення, систематизація та закріплення вивченого матеріалу.

Робота з Букварем, с. 24–25

1. Звуко-буквений аналіз слів: юнак, люди.

2. Читання складової таблиці.

3. Читання слів у стовпчиках.

- Прочитайте всі слова.

- Прочитайте слова, в яких буква Ю ю позначаю два звуки, один звук. Поясніть свій вибір.

- Прочитайте слово, що є назвою предмета на малюнку. Викладіть його звукову модель.

4. Диференційовані завдання для формування читацьких навичок.

· І етап

1 в. Прочитати ряд слів, вилучити зайве слово. Пояснити свій вибір. (с. 24)

  Вставити пропущену букву в словах. Пояснити, що змінилося.

2 в. Прочитати І абзац тексту В. Уткіна «Про родичів близьких і далеких»

- Які рослини є родичами картоплі, моркви, квасолі?

3 в. Прочитати весь текст В. Уткіна «Про родичів близьких і далеких»

- Звідки до нас прийшли різні овочі?

Дата: 2019-02-02, просмотров: 314.