· ІІІ етап (спільний для всіх)
- Придумайте назву до тексту.
- Розгляньте схему на с. 21, розкажіть, як до нас приходить хліб.
(Діти працюють в групах)
- Прочитайте прислів’я і поясніть їх.
6. Робота в друкованих зошитах, с. 22
V. Підсумок уроку.
- Яку букву вивчили?
- Який звук позначає?
- Що цікавого дізналися на уроці?
Метод незакінчених речень.
Урок 17
Тема. Читання і обговорення букварних текстів.
Мета. Закріпити знання учнів про звукове значення вивчених букв; навчити дітей сприймати зміст творів, поповнити словниковий запас учнів новими словами; розвивати фонематичний слух, мовлення і мислення.
Обладнання: портрети Т. Шевченка, Л. Українки, презентація розповіді про життєвий шлях поетів, аудіо вірша Л. Українки «Вишеньки».
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Повідомлення теми й мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
1. Робота з виставкою книжок
- Книжки яких авторів ви бачите?
- Чи можна з першого погляду зрозуміти, про що ці книжки?
- Чи хотіли б ви їх прочитати?
2. Знайомство з біографією Т. Шевченка і Л. Українки (коротко і за віком дітей). Розповідь можна супроводжувати слайдами.
ІІІ. Читання. Слухання – розуміння.
1. Формування поняття «Шевченкове слово» - українське слово, « мова Шевченка» - українська мова. (Стіна слів)
Робота з Букварем, с. 22–23.
· Читання вчителем вірша Т. Шевченка «Зацвіла в долині»
- З чим Шевченко порівнює появу цвіту на калині?
- Що змінилося в світі з цвітінням калини?
· Читання вірша учнями самостійно
- В якому темпі і настрої треба читати вірш? Чому?
· Читання вірша дітьми вголос. Робота над виразністю.
Міні-підсумок
Фізкультхвилинка
2. Робота над віршем «За сонцем хмаронька пливе».
- Прочитайте вірш самостійно. Спробуйте переказати його своїми словами.
- Чи однакові почуття у вас викликає слухання вірша і його переказу?
3. Слухання аудіо вірша Л. Українки «Вишеньки»
- Що ви уявляли, коли слухали вірш?
· Читання вірша дітьми ланцюжком по одному рядку.
- Чи змінилося б щось у вірші, якби замість слів вишеньки, діточки, низесенько, були б слова вишні, діти, низько?
- Що спільного у прочитаних творах Шевченка і Українки?
- Чим схожі поети і художники?
Хвилинка відпочинку для очей.
ІV. Творча робота
- Намалюйте малюнок до вірша, який найбільше сподобався.
Виставка малюнків.
V. Підсумок уроку
Метод незакінчених речень
Урок 18
Тема. Робота з дитячою книжкою. Читання творів Т. Шевченка і Л. Українки
Мета. Навчити дітей сприймати зміст творів, визначати їх головну думку ; збагачувати словниковий запас першокласників; формувати вміння працювати самостійно.
Обладнання: дитячі книжки з творами Т. Шевченка і Л. Українки
(згідно з кількістю учнів), портрети цих поетів, бланки для самооцінювання.
Хід уроку
І. Організаційний момент. Створення емоційного настрою.
ІІ. Повідомлення теми й мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
- На минулому уроці ми влаштували виставку книжок. Нагадайте, твори яких авторів були в тих книжках?
- Ви казали, що дуже хотіли б прочитати ці книжки, роздивитися їх бдижче. Сьогодні у вас буде така можливість.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Повторення вивченого
- З якими творами Т. Шевченка познайомилися на минулому уроці?
- Про що писав Шевченко?
- Які відомості про життя поета ви запам’ятали?
- Які вірш Л. Українки прочитали?
- Про що він?
- Що ви вже знаєте про цю поетесу?
2. Підготовча робота до «читання для себе»:
· Коротка презентація книжок на поличці;
· Пригадування правил Daily 5
· Три способи прочитати книгу (для дітей, що недостатньо добре читають): читай картинки, читай слова, перекажи історію.
· Девіз учнів: «Я читаю для себе! Я можу дізнатися багато цікавого і корисного»
ІV. Практична робота.
Діти обирають книжку, яку читатимуть, займають зручне місце і починають читати.
Функція вчителя: допомагати учням обирати книгу, тренувати витривалість, працювати індивідуально чи з групою дітей.
Після читання діти діляться враженнями від прочитаної книги, коротко розкривають зміст твору.
V. Підсумок уроку
Діти заповнюють бланки для самооцінювання:
Дата: 2019-02-02, просмотров: 359.