Перевірка всіх завдань. Слухають і перевіряють усі
Поможем в ✍️ написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Міні-підсумок

Фізкультхвилинка (динамічна пауза)

6. Робота над казкою «Лисичка і Журавель»

· Вступна бесіда

- Як ви розумієте поняття «дружба»? Що значить «дружити»?

- Хто може бути друзями?

- Чи є у вас друзі?

- Зараз дізнаємось, як склалися «дружні» відносини у Лисички з Журавлем».

· Словникова робота: пісним голосом, облизня спіймала.

· Читання казки заздалегідь підготовленими учнями. Читання супроводжується слайдами до казки.

- Чи добре вчинила Лисичка, що в такий негарний спосіб пригостила Журавля?

· Читання казки учнями по одному реченню «естафетою».

- Як віддячив Журавель Лисичці?

- Як ви вважаєте, чи могла б продовжуватися дружба між Журавлем і Лисицею? За яких обставин?

· Робота за малюнками.

- Який малюнок зайвий?

- Який малюнок доводить, що це українська казка?

- Доберіть до ілюстрацій текст із казки.

- Яка головна думка казки?

- Що в ній засуджується?

· Демонстрація дитячої книжки «Лисичка і Журавель». Розгляд малюнків. (Учитель може запропонувати прочитати цю книгу в позаурочний час).

7. Робота в друкованих зошитах, с. 16

 

VІ. Підсумок уроку.

- Яку букву вивчили?

- Який звук позначає?

- Які слова з буквою Жж траплялися в казці «Лисичка і Журавель?»

 

Урок 13

Тема. Буква Її та її звукове значення.

Мета. Ознайомити учнів з буквою Її та її звуковим значенням; формувати вміння читати слова з буквою Її; розвивати в учнів фонематичний слух, мовлення і мислення.

Обладнання: абетка, буква Її, складова таблиця, звукові фішки, фото їжака, Lego system, відео фрагмент про сучасний Київ.

 

Хід уроку

І. Організаційний момент. Створення емоційного настрою.

Гра «Знайди предмети»

Сформуйте чотири групи дітей. Кожній групі роздайте по аркушу паперу з написаним на ньому кольором. Наприклад, сірий, червоний, синій, зелений, помаранчевий та жовтий. Кожна команда отримує колір, що відрізняється від кольорів інших команд.

Завдання: за три хвилини принести предмети того кольору, що вказаний на картці. Добре наперед визначити місце для речей у класі для кожної групи. Можна сортувати їх по кутах кімнати. Це дасть змогу не заплутатися та зекономить дітям час. Перемагають ті, у кого найбільше предметів.

Діти вчаться: розподіляти ролі, виокремлювати речі за певними критеріями, працювати разом над одним завданням. Гра дає можливість дітям порухатися та змінити навчальну активність.

 

ІІ. Повідомлення теми й мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

- Сьогодні ми ознайомимось ще з однією чарівною буквою. Пригадайте, будь ласка, яку чарівну букву ми вивчили раніше, чому вона чарівна? (Діти пригадують букву Яя і розказують про її звукове значення).

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

- Доберіть слова, де буква я позначає два звуки, один звук.

- Гра «Зловіть звук [й]», охарактеризуйте його.

  Лий, рік, мий, сік, малюй, полий, твій.

- Назвіть за абеткою всі вивчені букви. Які звуки вони позначають?

 

ІV. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу.

1. Підготовчі вправи. Робота над загадкою.

Котиться клубочок

Зовсім без ниточок.

Замість ниточок –

Триста колючок. (Їжак) (Учитель показує фото або слайд)

- Як ви здогадалися, що це їжак?

- Що ви знаєте про їжака? (Асоціативний кущ)

- В яких казках зустрічали?

2. Виділення звуків. Характеристика їх.

- Промовте слово «їжак». Поділіть його на склади. Назвіть перший склад. Які звуки чуємо в першому складі? ([й і]). Позначте їх фішками (=о).

3. Ознайомлення з новою буквою.

- Звуки [й], [і], коли чуються разом, на письмі позначаються буквою Її.

Їжак яблуками чистить

Гострі голочки свої.

Наколов він двоє яблук –

Йде казкова буква Ї.

4. Аналіз друкованої літери Її. Місце в абетці.

5. Друкування букви Її в зошитах.

Робота з Lego system.

- Викладіть букву Ї, прикрасьте і оживіть її.

Фізкультхвилинка

Міні-підсумок

V. Узагальнення, систематизація та закріплення вивченого матеріалу.

Робота з Букварем, с. 14

1. Аналіз моделі слова «їжак»

- Скільки звуків завжди позначає буква Її?

2. Робота зі складовою таблицею.

3. Читання ряду слів. Вилучення зайвого слова. Дійти висновку, що всі інші - слова – родичі.

4. Читання стовпчика слів. Визначенні слів – родичів (країна, Україна,…).

- Чому деякі слова написані з великої літери?

5. Робота над звуковими схемами слів: Україна, Київ, українець, українка (робота по групах; кількість слів має відповідати кількості груп у класі).

6. Читання пар слів усіма учнями. Звертаємо увагу на чергування голосних звуків і правильний наголос.

7. Робота над віршем Л. Повх, с. 14

· Читання вірша вчителем.

- Який настрій викликає в тебе вірш? Чому?

- Прочитайте вірш. Знайдіть слова, які пишуться з великої літери. Поясніть, чому?

- А в якій країні живете ви?

- Яке місто є столицею України?

- Пригадайте, які дивовижні імена ви маєте? (Українець / українка, киянин).

· Робота над оповіданням А. Денисенко «Мій маленький Київ»

(Можна показати невеличкий відео ролик про сучасний Київ)

- Що ви знаєте про Київ?

- Що знаєте про Золоті ворота?

- Зараз прочитаємо про давній Київ. Дізнаємося, що таке вал і для чого збудували Золоті ворота.

Дата: 2019-02-02, просмотров: 323.