7. Робота в друкованих зошитах, с. 14
VІ. Підсумок уроку.
- Яку букву вивчили?
- Який звук позначає?
Метод незакінчених речень
Урок 10
Тема. Закріплення звукового значення букв Цц і Чч.
Мета. Формувати в школярів уміння читати слова з буквами Цц і Чч; удосконалювати навички свідомого виразного читання; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати мовлення і мислення.
Обладнання: стіна слів, абетка, звукові фішки, ручки, аркуші паперу.
Хід уроку
І. Організаційний момент. Створення емоційного настрою.
Гра «Алфавіт»
Об’єднайте дітей у групи по четверо. Кожній групі роздайте по чотири букви. Доречно давати букви, що вивчили нещодавно.
Завдання: протягом трьох хвилин діти мають пригадати та записати якомога більше слів, які розпочинаються із цих букв. Після того, як визначений час минув, діти зачитують написане, а клас рахує, чия команда впоралася найкраще. Переможуть ті, хто пригадав найбільше слів.
ІІ. Повторення вивченого матеріалу.
1. Мовленнєва розминка:
· Артикуляційна хвилинка
Скаче, як горобець. Скаче, як м’яч.
- Покажіть, як це.
· Робота над скоромовкою
Гриць малює олівцем
Гусеницю з горобцем.
2. Формування в учнів умінь читати. Робота в групах.
- Доповніть слова потрібними буквами: п _рі _ки, п _че _и _ка, бі _о _ка , гус _ _ка (порічки, печеричка, білочка. гусочка).
- Поділіть ці слова на три групи. Доповніть кожну групу, щоб у назвах був звук [ч].
3. Фонетичний аналіз доданих слів (у групах).
4. Гра «Упіймай звук [ц]».
Летів горобець через безверхий хлівець.
Ніс четверик гороху, без червотоку.
Фізкультхвилинка
5. Диференційовані завдання для формування читацьких навичок.
1в. Читають текст на с. 7 Букваря «Цирк». Учитель контролює і допомагає учням.
2 в. «Читання для себе». Діти знаходять зручне місце в класі і читають увесь відведений час. Книжку для читання обирають самостійно з класної бібліотечки. (Важливо! Діти використовують стратегії та прийоми для розуміння того, що читають. Діти кажуть:
- Я читаю для себе!
- Я можу дізнатись багато цікавого і корисного!)
Перевірка всіх завдань. Слухають і перевіряють усі.
Робота в зошитах, с. 15, 17
VІ. Підсумок уроку.
Метод незакінчених речень.
Урок 11
Тема. Читання букварних текстів. Робота з дитячою книжкою.
Мета. Вдосконалювати навички правильного, виразного читання; продовжувати вчити учнів читати за особами, збагачувати їх словниковий запас; розвивати усне мовлення, вміння давати повну зв’язну відповідь на запитання.
Обладнання: цеглинки Lego, стіна слів, Букварі.
Хід уроку
І. Організаційний момент. Створення емоційного настрою.
Гра «Вгадай…(предмет, дію, ознаку)
Один учень описує задумане: показує дії, мімікою, жестами, звуками характеризує задумане, не називаючи його. Інші – вгадують.
ІІ. Повідомлення теми й мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
- А чи знаєте ви свої імена? Так, так. Вам не почулося. Сьогодні ви дізнаєтеся , що у вас не одне ім’я, а декілька дивовижних, цікавих імен!
ІІІ. Робота над оповіданням А. Григорука «Дивовижні імена», с. 10--11
1. Методика «Передбачення»
На дошці записані слова: Петрик, дідусь, козак, Козаченко, Америка, Австралія, Земля, землянин.
- Прочитайте слова.
- Чому деякі з них записані з великої букви?
- Прочитайте назву оповідання.
- Як ви вважаєте, про що йтиметься у творі?
2. Читання оповідання вчителем.
Перед читанням твору учні діляться один з одним, які, на їх думку, існують дивовижні імена.
- То які імена дивовижні?
- Від кого ведеться розповідь?
- Що робив старий дідусь?
- Чим займався хлопчик?
- Чому дідусь не віддав одразу м’яча хлопчикові?
Фізкультхвилинка
(Можна провести у вигляді малорухливої гри з цеглинками)
3. Диференційовані завдання для формування читацьких навичок.
1 в. Прочитати перші три абзаци твору. Поставити запитання в групах до прочитаного .
2 в. Робота над діалогом, с. 11
Діти розподіляються трійками і працюють з допомогою вчителя.
Дата: 2019-02-02, просмотров: 338.