Перевірка всіх завдань. Слухають і перевіряють усі
Поможем в ✍️ написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

 

· ІІ етап

1 в. Читання пар слів. З’ясувати, що змінилося і чому. Утворити слова за зразком.

2 в. Аналіз тексту. Поставте запитання до тексту.

Перевірка всіх завдань. Слухають і перевіряють усі.

4. Відгадування загадки, с. 107.

- Що з чим порівнюється?

5. Робота в друкованих зошитах, с. 10

 

VІ. Підсумок уроку.

- Яку букву вивчили?

- Чому вона чарівна?

- Коли буква Я позначає два звуки, а коли один?

 

Урок 7

Тема. Закріплення звукового значення букви Яя.

Мета. Закріпити вивчену букву Яя, її звукові значення; розвивати фонематичний слух, мовлення, мислення учнів, поповнювати словниковий запас учнів .

Обладнання: абетка, звукові фішки, стіна слів, добірка уривків мультфільмів про яблука.

Хід уроку

І. Організаційний момент. Створення емоційного настрою.

Гра «Чарівна скринька»

Учитель ховає в скрині яблуко, а діти мають вгадати предмет, ставлячи питання, що вимагають відповіді: так чи ні.

 

ІІ. Повідомлення теми й мети уроку.

- Отже сьогодні на уроці ми дізнаємось якомога більше про яблука. Також закріпимо звукове значення букви Я.

 

ІІІ. Узагальнення, систематизація та закріплення вивченого матеріалу.

1. «Позмагаймося!» (за групами)

- Назвати жіночі імена, що починаються на букву Я.

- Назвати чоловічі імена на Я.

- Які імена закінчуються на Я.

- Дібрати назви міст і селищ на букву Я.

2. Звукове значення букви Я в словах: Ярина, маля, маяк.

Зіставлення кількості букв і звуків. (Слова записані на дошці).

Міні-підсумок

- Отже, коли буква я позначає два звуки, а коли – один? Наведіть приклади.

Фізкультхвилинка

Робота за Букварем, с. 108–109

· Колективна робота над текстом, с. 108

Читання підготовленими учнями.

- Що з того, що ви дізналися про яблука з тексту, було відомо раніше?

- Що найбільше запам’яталося?

- Що ви знаєте про користь яблук?

- Від чийого імені ведеться розповідь?

- Розгляньте таблицю. Хто з дітей отримав добову норму йоду?

- Поставте запитання за змістом тексту (в парах).

- Назвіть імена дітей (з таблиці), в яких буква я позначає один звук.

- Пригадайте казки, мультфільми, у яких згадуються яблука.

· «Телевікторина «Вгадай мультфільм»

(Учитель показує добірку уривків мультфільмів про яблука).

· Диференційовані завдання для формування читацьких навичок.

1 в. Прочитати лічилку. Назвати слова, що римуються; слова, в яких два, три, чотири склади.

Пояснити прислів’я: «Ніде яблуку впасти».

2 в. Прочитати казку «Яся і яблуко». Порахувати кількість речень в ній.

Перевірка всіх завдань. Слухають і перевіряють усі.

· Колективна робота над продовженням казки

- Придумайте закінчення казки.

- Опишіть, що ви бачите на малюнку?

· Робота в друкованих зошитах, с. 11

 

ІV. Підсумок уроку.

 

ТЕМА ТИЖНЯ «ЗЕМЛЯ – НАШ СПІЛЬНИЙ ДІМ»

Урок 8

Тема. Звук [ц]. Буква Цц.

Мета. Навчити виділяти в словах звуки [ц], [ц’], позначати їх буквою Цц; формувати в учнів уміння свідомо читати слова слова з буквою Цц; поповнити словниковий запас першокласників новими словами; розвивати фонематичний слух, мовлення і мислення школярів.

Обладнання: абетка, буква Цц, стіна слів, складова таблиця, відео матеріал «цирк», весела музика.

Хід уроку

І. Організаційний момент. Створення емоційного настрою.

 

ІІ. Повідомлення теми й мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

- Прослухайте вірш. Про що він?

Там круглі стіни,

Запах тирси й сіна,

Купол замість стелі,

Сміху каруселі,

До небес канати!

Це – це завжди свято!

Радість для малечі

на цілий вечір!

- Що це? (Цирк) Тож куди ми помандруємо?

- Хто з вас бував у цирку?

(Перегляд відео уривків про цирк, окрім тварин у цирку!)

- Кого ви побачили при перегляді уривків?

- Хто виступає в цирку?

- Чи подобається вам виступ циркачів?

- То кожен з них молодець!

 

ІІІ. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу.

1. Виділення звуків [ц], [ц’] із слова «цирк», «молодець». Складання звукової моделі цих слів.

2. Характеристика звуків.

3. Називання слів зі звуком [ц], [ц’] в різних позиціях.

4. Гра «Знайди місце звука»

Капці, сонце, цибуля, камінці, царівна, синиця, суниця, горобець, олівець.

5. Ознайомлення з буквою Цц «це»

- Звуки [ц], [ц’] на письмі позначають буквою «це».

Цвiркун вмостився на печi.

Не вдень цвiрчить вiн, а вночi.

Цвiркун спiває: "Це–це–це".

Бо знає тiльки букву "Ц".

6. Аналіз друкованої літери Цц. Місце в абетці.

7. Друкування букви Цц в зошитах, с. 12.

Фізкультхвилинка

Міні-підсумок

 

ІV. Узагальнення, систематизація та закріплення вивченого матеріалу.

Робота з Букварем, с. 6

1. Робота зі складовою таблицею в Букварі та на дошці.

2. Аналіз моделі слова «левиця».

3. Робота зі стовпчиками слів:

- Прочитайте слова самостійно; вголос;

- Прочитайте односкладові слова; чотирискладове слово;

- Прочитайте ті слова, де буква Цц позначає твердий приголосний звук; м’який приголосний звук;

- Прочитайте слова, в яких буква Яя позначає один звук. Чому?

- Наведіть приклади слів, у яких буква Яя позначає два звуки.

Міні-підсумок

4. Робота над фразеологізмами: велике цабе (поважна особа), як цуцик (замерз)

Фізкультхвилинка

Ви, діти, всі гімнасти.

Щоб вправно вам триматися

Треба багато розминатися.

Звучить музика. Діти повторюють рухи за вчителем.

· Ходьба на місці звичайна.

· Ходьба на місці на носках, руки на пояс.

· Ходьба на місці на п'ятах, руки за спиною.

· Ходьба високо піднімаючи коліна, руки в сторони.

5. Диференційовані завдання для формування читацьких навичок.

· І етап

1 в. Прочитати ряд слів, вилучити зайве слово і пояснити свій вибір.

2 в. Прочитати текст про цирк.

- Про яких артистів ви читали?

Дата: 2019-02-02, просмотров: 396.