Перевірка всіх завдань. Слухають і перевіряють усі
Поможем в ✍️ написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

6. Колективна робота з малюнками на с. 100.

(Учитель ставить ряд запитань до малюнків, с. 100. Доречно принести різні моделі реальних годинників, дати дітям змогу роздивитися, послухати їх.)

7. Робота в друкованих зошитах, с. 3 - 4

 

VІ. Підсумок уроку.

- Яку букву вивчили?

- Який звук позначає?

Вправа «Світлофор»

 

Урок 2

Тема. Звук [ґ], буква Ґ ґ.

Мета. Ознайомити учнів з новою буквою Ґ ґ, її звуковим значенням; навчити впізнавати звук [ґ] на слух; формувати вміння читати слова з новим звуком; поповнити словниковий запас учнів; розвивати фонематичний слух, мовлення, мислення.

Обладнання: абетка, буква Ґґ, звукові фішки, стіна слів, відео про життя ґав.

Хід уроку

І. Організаційний момент. Створення емоційного настрою.

Рухлива гра «Атоми і молекули»:

· обираємо ведучого;

· гравці у вільному порядку рухаються, стрибають, танцюють;

· по команді ведучого «реакція йде по три (чотири, п'ять)» діти беруться за руки і утворюють ланцюжки з заданого числа гравців;

· гравці, що не встигли виконати команду ведучого, вибувають з гри.

 

ІІ. Контроль, корекція та актуалізація опорних знань.

- Яку букву вивчили на минулому уроці?

- Який звук позначає?

- Наведіть приклади слів з цим звуком.

Гра « Впіймай слово зі звуком [г]» (оплесками)

Галя сіє гречку,

А Грицько горох.

Гречка піде в горщик,

В пиріжки – горох.

Робота в друкованому зошиті, с. 4

ІІІ. Повідомлення теми й мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

- Сьогодні ми вивчимо дуже цікаву букву. Цікава вона тим, що слів з нею дуже мало. Їх навіть можна всі вивчити напам’ять. Дуже часто цю букву плутають з буквою «ге», але це призводить до зміни значення слова. Що ж це за буква? Який звук позначає? Дізнаєтесь, якщо відгадаєте загадку.

Завітайте до крамнички!

 Персні, ґудзики і стрічки –

 Пропонує всім оздоби

 Господиня довгодзьоба.

                          (Ґава)

- Що ви знаєте про ґаву?

(Можна показати невеличкий відео фрагмент про життя ґав, послухати їх голоси).

 

ІV. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу.

1. Виділення нового звука, його характеристика.

 Артикуляційна розминка.

Проґавила ґава ґавеня. (Читання з різною інтонацією)

2. Ознайомлення з буквою Ґґ.

- Звук [ґ] на письмі позначається буквою Ґґ.

Буква Ґе з ріжком вгорі

Посміхнулась дітворі:

– Щоб дзвінкішу чули мову,

Я прийшла в абетку знову.

3. Аналіз друкованої літери Ґґ. Місце в абетці.

4. Друкування букви Ґґ в зошитах.

Фізкультхвилинка

Міні-підсумок

V. Узагальнення, систематизація та закріплення вивченого матеріалу.

Робота з Букварем, с. 101.

1. Аналіз звукової моделі слова ґава.

2. Виконання звукової моделі слова ґавеня, аналіз її.

3. Робота зі складовою таблицею. Чітке вимовляння звука [ґ].

4. Колективне читання слів з буквою «ґе». Пояснення значення слів.

Гра «Упізнай слово».

На столах лежать предметні малюнки і окремі слова: аґрус, ґава, ґазда,

 ґанок, дзиґа, ґуля, ґрати, ґудзик.

Завдання: поєднати малюнок з відповідним словом.

6. Учитель знайомить учнів з іншими словами зі звуком [ґ], пояснює їх значення: ґаздиня, ґалаґан, ґердан, ґедзь, ґроно.

7. Гра – змагання (по групах)

Групи по черзі називають слова з буквою «ґе». Якщо слова немає, то група пропускає хід. Перемагає та група, яка назвала якомога більше слів.

Фізкультхвилинка.

8. Диференційовані завдання для формування читацьких навичок.

1 в. Прочитати речення з відповідною інтонацією. (Ґвалт! Де аґрус?...)

2 в. Прочитати вірш «Ґави бігали по ґанку»! Чітко промовляти звуки [ґ] –

[г].

3 в. Прочитати вірш Л. Голоти «Ґудзик упав». Чітко промовляти звуки [ґ] –

[г].

Перевірка всіх завдань. Слухають і перевіряють усі.

9. Робота над фразеологізмами.

10.  Робота в друкованих зошитах, с. 6

 

VІ. Підсумок уроку.

Метод незакінчених речень.

Урок 3

Тема. Закріплення звукового значення букв г і ґ.

Мета. Закріпити вимову звуків [г] і [ґ], удосконалювати вміння виконувати Звуко-буквений аналіз слів; розвивати зв’язне мовлення учнів, поповнювати словниковий запас.

Обладнання: звукові фішки, стіна слів, Lego.

 

Хід уроку

І. Організаційний момент. Створення емоційного настрою.

 

ІІ. Повідомлення теми й мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

Гра з Lego.

Необхідно за допомогою Lego system викласти букви ґ і г. Пофантазувати й прикрасити їх, спробувати «оживити».

- Артикуляційна розминка. Вимовляння звуків [г] і [ґ], складів з ними.

- На уроці ми навчимося розрізняти звуки [г] і [ґ] і правильно їх вимовляти.

 

ІІІ. Узагальнення, систематизація та закріплення вивченого матеріалу.

1. Вивчення скоромовки. Читання в різному темпі.

Ґоґель-моґель із яйця

На сніданок їсть вівця!

- Хто куштував ґоґель-моґель?

- Як він робиться? Де його використовують?

2. Ознайомлення учнів з новим словом ґринджоли і його значенням. Поповнення стіни слів.

3. Мозковий штурм.

- Які слова зі звуком [ґ] запам’ятали?

- Вставте в словах букви, яких бракує: _арбуз, о_ірок, _анок, а_рус, _ора, _аздиня, _олуб, ма_азин, _ала_ан, _удзик, _ердан.

4. Звуковий аналіз слів. Робота в групах.

Кожна група має назвати словосполучення одним словом і виконати модель цього слова:

- Прибудова з майданчиком – ґанок ,

- Велика сіра муха – ґедзь,

- Застібка на одязі – ґудзик,

- Крик, шум – ґвалт,

- Птах (ворона) – ґава,

- Прикраса – ґердан,

- Півень з довгою шиєю – ґалаган.

Фізкультхвилинка

5. Робота в друкованому зошиті, с. 5, 7

 

ІV. Підсумок уроку.

Метод незакінчених речень.

Урок 4

Тема. Читання букварних текстів. Робота з дитячою книжкою.

Мета. Вправляти учнів у читанні слів і речень з вивченими буквами, розумінні змісту прочитаного та вмінні аналізувати текст; поповнювати словниковий запас школярів; розвивати пізнавальну активність, критичне мислення, зв’язне мовлення.

Обладнання: фото або відео матеріали, на яких діти відвідують різноманітні гуртки або секції, стіна слів.

Хід уроку

І. Організаційний момент. Створення емоційного настрою.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Фонетична зарядка. Відпрацювання вимови звуків [г] і [ґ] (у порівнянні)

Гайок – ґанок,

голуби – ґава,

горох – ґрунт,

ягода – аґрус.

Годувала ґава ґавенят на ґанку,

Зготувала в горщику гарну запіканку.

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Учитель показує фото або відео матеріали, на яких діти відвідують різноманітні гуртки або секції.

- Що ви побачили на екрані? Чим займалися діти? Коли можна цим займатися?

- Сьогодні ми поговоримо про ваші заняття в позашкільний час.

 

ІV. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу.

1. Знайомство з текстом «Поквапся, Ніколасе» Ж. Тібо.

· Передбачення за заголовком

-  Про що йтиметься в тексті?

· Читання твору вчителем, с. 102

- Куди запізнювався Ніколас?

· Продовження читання тексту, с. 103

Диференційована робота по групах.

1 в. Порахувати в тексті кількість слів із буквою Гг. Які слова написані з великої літери? Чому?

2 в. Читають текст ще раз, запам’ятовують назви гуртків, які відвідував Ніколас.

Дата: 2019-02-02, просмотров: 668.