Автори: Л. В. Шевчук, О. Л. Іщенко
Методичні рекомендації розробили
вчителі початкових класів вищої категорії, вчителі-методисти школи
І-ІІІ ступенів № 5 Печерського району м. Києва
Наталія Верещака і Олена Циба.
ТЕМА ТИЖНЯ «ПРО ГОДИННИК І ЧАС»
Урок 1
Тема. Звук [г], буква Г г.
Мета. Ознайомити учнів з літерою Г г, її назвою та звуковим значенням; формувати вміння читати склади, слова з буквою Г г, виконувати звуко-буквений аналіз слів; поповнювати словниковий запас учнів; розвивати мислення й мовлення школярів.
Обладнання: абетка, буква Гг, стіна слів, звукові фішки, предметні малюнки, будиночки зі схемами, моделі годинників.
Хід уроку
І. Організаційний момент. Створення емоційного настрою.
ІІ. Контроль, корекція та актуалізація опорних знань.
- Які літери вивчили?
- Знайдіть їх в абетці. Які звуки вони позначають?
- Назвіть слова з літерою Сс в різних позиціях.
- Доберіть слова за поданими схемами (в групах):
= о’ – о , – – о’ – о .
Гра «Розселіть слова в будиночки» (по групах)
На партах будинки зі звуковими схемами слів, предметні малюнки: літак, зошит, корова, стіл.
| – о| – о| – о| | – о| – о – | |= о| – о – | | – = о – |
- У будинки потрібно заселити предмети, що зображені на малюнках.
- Який предмет означає свійську тварину?
- Назвіть свійську тварину, в назві якої зустрічався б м’який приголосний звук.
- Поставте наголоси в словах.
Міні-підсумок
ІІІ. Повідомлення теми й мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
- Відгадайте загадку і дізнаєтесь про що піде мова на уроці та яку букву вивчимо.
Справно йде, хоч ніг немає,
Цоки - цок, усім співає.
І секунди, і хвилини нам рахує він щоднини.
(Годинник)
ІV. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу.
1. Виділення звука [г] із слова – відгадки.
2. Характеристика звука.
3. Називання слів зі звуком [г] в різних позиціях.
4. Гра «Знайди місце звука»
Огірок, магазин, гарбуз, нога, дорога, кенгуру, горобина, вогонь.
5. Ознайомлення з буквою «ге»
- Звук [г] на письмі позначають буквою «ге».
Буква Ге якраз така,
Наче шия в гусака.
Ге-ге-ге та га-га-га –
Буква Ге, як кочерга.
6. Аналіз друкованої літери Гг. Місце в абетці.
7. Друкування букви Гг в зошитах.
Фізкультхвилинка
Міні-підсумок
V. Узагальнення, систематизація та закріплення вивченого матеріалу.
Робота з Букварем, с. 98–100.
1. Розгляд букви, малюнка годинника.
2. Аналіз звукової моделі слова «годинник», гілка. Пояснення вчителя про умовне позначення подовженого приголосного звука.
3. Робота зі складовою таблицею .
4. Колективна робота. Читання словотворчих рядків (5 рядків).
- Чим займається годинникар?
(Поповнення стіни слів)
5. Диференційовані завдання для формування читацьких навичок.
· І етап
1 в. Читання стовпчиків слів, виділення слів, що відповідають на питання хто?, односкладових, двоскладових, трискладових слів.
2 в. Читання пар словосполучень, вставляючи пропущені слова. С. 99
3 в. Читання тексту на с. 99. Дати відповіді на запитання:
- Чому у Гліба зіпсувався настрій?
- Чому тато наказав вимкнути телефони?
Перевірка всіх завдань. Слухають і перевіряють усі.
· ІІ етап
1 в. Читання пар слів (гора – кора…) , с. 98
- Що змінилося у словах?
2 в. Робота над діалогом. Потренуватися в парах відповідати на запитання «Котра година?»
Утворення словосполучень, пояснення їхнього значення, с. 99
Пояснення, чому деякі слова пишуться з великої букви.
3 в. Робота над переказом тексту на с. 99 Подумати над питанням:
- Чому ми спочатку бачимо блискавку, а потім чуємо грім?
Перевірка всіх завдань. Слухають і перевіряють усі.
· ІІІ етап
1 в. Читання ряду слів, вилучення зайвого слова. Пояснити, чому слово зайве. Знайти Говерлу на карті України.
2 в. Робота над виразним читанням вірша «Годинники» О. Коваленко, с. 100
3 в. Читання тексту про рух тіні разом із сонцем. Переказ цього тексту.
Дата: 2019-02-02, просмотров: 466.