Тексерілді:          Ержанова Р
Поможем в ✍️ написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Тақырыбы:

Қатемен тжұмыс Есептер шығару

Күні,айы:18.05.18

Мұғалімнің аты-жөні: Кудратуллаев М

Сыныбы: 7

Сабаққа қатысқан оқушылар саны:

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

7.2.1.19

алгебралық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау;

7.2.1.20

алгебралық бөлшектерді көбейту және бөлуді, дәрежеге шығаруды орындау;

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар:

Өткен тақырыптар туралы түсіктерін жетілдіреді.

 

 

Оқушылардың басым бөлігі:

Тақырыпты түсініп оқуына орай ойын толық жеткізуге ,ауыз-екі сөйлеуге, тілдік қорлары дамыйды

 

Кейбір оқушылар:

Өткен тақырыптарды меңере отырып өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады

                                                                 Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Ресурстар Сабақтың басы ( 2-5 минут )

(МК) .Сұрақ-жауап әдісі арқылы оқушылармен пікір алмасу

(сөйлесу Оқушылармен амандасу.Сыныпты түгендеу. Сабаққа

дайындау, оқу құралдарын алу.

Миға шабуыл арқылы

Сұрақ жауапты пайдалану

Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы әр топты диалогқа түсіру

, 1. Алгебралық бөлшектерді көбейту ережесі қалай тұжырымдалады?

2.Алгебралық бөлшектерді бөлу үшін қандай алгоритмді қолданамыз?

3. Бөлшек өрнек дегеніміз не?

4. Бөлшекті қысқарту дегеніміз не?

5. Алгебралық өрнектер дегеніміз не?

   

   Сабақтың ортасы (6- 35 минут)

(МК,Ұ) Оқулықпен жұмыс жүргізу.

 

.

Әр топқа деңгейлік тапсырмаларды тарату Топ жетекшілеріне топ мүшелерін бағалау үшін критерийлер таратылады

 

1.Көбейту мен бөлуді орында.

А)  ;                      Ә)  ;

Б) ;                      В) ;

2.Өрнекті ықшамда.

1.

2.

3.

4.

  1. Амалдарды орында

                          

2. Өрнекті ықшамда

                              

                           

  1. Бөлшек түрінде жаз

                              

  Оқулық Аудидиск: №1Жұмыс дәптері Сабақтың соңы( 35-40мин)

(Қ) Топтық жұмыс

. «Бөлектерді көбейту және бөлу кластер толтыру.Жұптық жұмыс.

Бөлекті көбейту мен бөлу

 

 

                                                           Қосымша ақпарат

Қорытындылау

Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз.Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз.

1.Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе? 2.Жүргізген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?  

 

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе?

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?

1.

2.

         

 

Тексерілді:          Ержанова Р

Тақырыбы:

Қайталау

Күні,айы:21.05.2018

Мұғалімнің аты-жөні: Кудратуллаев М

Сыныбы: 7

Сабаққа қатысқан оқушылар саны:

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

7.1.2.14

тиімді есептеу үшін қысқаша көбейту формулаларын қолдану;

7.2.1.14

алгебралық өрнектерді қысқаша көбейту формулалары арқылы көбейткіштерге жіктеу;

7.2.1.15

қысқаша көбейту формулалары арқылы алгебралық өрнектерді тепе-тең түрлендірулерді орындау ;

7.4.3.1

есеп шарты бойынша математикалық модель құру;

7.4.2.2

мәтінді есептерді теңдеулер және теңсіздіктер құру арқылы шығару;

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар:

Есептер шығару арқылы тақырыпты меңгереді және білімдерін бекітеді, оны есептер шығаруда пайдаланады

Оқушылардың басым бөлігі:

Тақырыптың мағанасын түсінеді, шығармашылық тапсырмалар арқылы өз бетімен жұмыс істеп үйренеді

 

Кейбір оқушылар:

Өз білімдерін тексере білуге үйрету,                            шығармашылықпен жұмыс жасауға дағдыландыру.

                                                                 Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Ресурстар Сабақтың басы ( 2-5 минут )

(МК)

Ұйымдастыру кезеңі:

Амандасу,түгендеу , көңіл күйлерін сұрау

 

Үй тапсырмасын қайталау сұрақтардан бастау

1. Алгебралық сандар дегеніміз қандай сандар

2. Алгебралық-рационал өрнектерді тепе-тең түрлендіру жолдарын көрсетіңдер?

3. Алгебралық бөлшектерді калай дәрежеге шығарамыз?

. Есептеңіз:

А)     В) 1.3

6. Өрнектің мәнін табыңыз :

А) 12 E ) 1

  Сабақтың ортасы (6- 35 минут)

(МК,Ұ) 

Топпен жұмысТақырып: Есептің тиімді шолдары мен шешімдері

 

 

Топтарға жаңа тақырып бойынша және өткен сабақты толық меңгерту мақсатында тапсырмалар беріледі.Сұрақтар мен қосымша тапсырмалар жаңа тақырып бойынша, сабақты қалай түсінгендігін тексеру және сұрақтар беру арқылы жұмыс істеу.Топпен талқылату. Ортадан білімді оқушы шығып өз ойын сыныпқа жеткізу

Оқулықпен жұмыс. .

 

 

Шығармашылық тапсырма.

2. Есепте:

2. Көбейткіштерге жіктеңдер:

1) 25-y2             2) a2+ab

3. Амалды орындаңдар:

1)             2)

4. Бөлшекті қысқартыңдар:

1)        2)

5. Өрнектегі айнымалының мүмкін мәндерін көрсетіңдер:

1)      2)

Деңгейлік тапсырма» бекеті     

1.Көбейткіштерге жіктеңдер:

а)                    ә)                   б)

2. Көпмүше түрінде жазыңдар:

а)              ә)                      б)

1. Өрнекті ықшамдаңдар:                                                   3 ұпай

2. Теңдеуді шешіңдер:                                                           3 ұпай 

 

Теңдеуді шешіңдер:                                                                         6 ұпай

 

  Оқулық   №1Жұмыс дәптері Сабақтың соңы( 35-40мин)

 

 Жеке жұмыс «тест жұмысын орындау»

Әр оқушыға шағын тест тапсырылады

Тестке жауап беріп ойларын қортындылайды, тақырыпты жинақтайды

1. Амалдардыорында: (5х - 0,2)2 .      

 

2.Өрнкті ықшамда : (а - 4)(а + 4).

 

 А) 4 + а2;   B) а2 - 16;      С) а2 - 4а + 16; D) а2 + 16;  E) а2 - 4.

 

3.Үшмүшені екімүшенің көбейтіндісі түріне келтір: 4 + 4а + а2.    

 

А) (4 + а)(4 + а);       B) (2 + а)(2 - а);         С) (2 - а)(2 - а);

 

     D) (2 + а)(2 + а);       E) (4 - а)(4 - а) .  

 

4.Көбейткіштерге жікте: 49 - х2 .     

 

А) (х + 7)(х + 7);      B) (7 - х)(7 - х);          С) (49 - х)(49 - х); 

 

D) (7 - у2)(7 + у2);    E) (7 - х)(7 + х) .

 

5.Көбейткіштерге жікте: -а4 + 81.

 

А) (-а2 + 9)(-а2 + 9); B) (-9 + а2)(-9 + а2);   С) (3 - а)(3 + а)(а2 + 9);  

 

D) (а2 - 9)(-а2 + 9);    E) (-а2 - 9)(-а2 - 9). 

 

6.Теңдеуді шеш:     

 

А) 3; B) ;      С)-3;           D) ;           E) .        

 

7.Өрнекті ықшамда : (7а - 3в)( -7а - 3в).

 

А) 9в2 - 49а2;         B) 9в - 49а;                   С) -49а2 + 14ав + 9в2;  

 

D) -49а2 + 6в2;                E) -49а2 - 6в2 . 

 

8.Көбейткіштерге жікте а9 – в6.

 

А) (а3 - в)2(а6- а3в2 - в4);  B) (а3 - в)(а6 + а3в2 + в4); С)(а3 + в2)(а6 + а3в2 + в4);              

 

D) (а3 - в2)(а6 - а3в2 - в4); E) (а3 - в2)(а6 + а3в2 + в4).  

 

9.Өрнекті ықшамда: (2а + 2в)2 - 2(а + в)2.

 

А) 2(а - в)2;   Б) (а - в)2; С) 2(а + в)2; D) 2(а2 - в2);   E) 4(а + в)2.

 

Дұрыс жауаптары:1.В, 2.В,    3.Д, 4.Е, 5.С, 6.Д, 7.А,  8.Е, 9.С.  

 

                                                           Қосымша ақпарат

Қорытындылау

Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз.Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз.

1.Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе? 2.Жүргізген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?  

 

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе?

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?

1.

2.

         

 

 

 

Дата: 2019-11-01, просмотров: 331.