Мета. Закріпити написання малих букв, вдосконалювати навички списування з друкованого тексту. Розширювати словниковий склад та виховувати кмітливість першокласників.
Наочність. Таблиця «Сиди правильно при письмі», предметні малюнки.
План і хід уроку.
І. Зв'язок уроку читання з уроком письма.
— Про кого ми читали на уроці читання?
— Що ви запам'ятали з тексту?
— Повторимо віршик, який вивчили на уроці читання.
— А зараз я перевірю, як ви уважно слухали, працювали на попередніх уроках письма.
2. Вправи в безвідривному написанні.
Вчитель може запропонувати розгляд якогось завдання та виконання його в зошиті — 1 рядок.
3. Повторення написання малих букв.
1) Письмо букв у зошитах під диктовку: а, м, о, в, ш, р, к, с, л, і, н — 1 рядок.
2) Аналіз помилок при написанні букв та сполучень їх: р, ра, ар, ур; в, ва, во, вл, ув, ум — 1 рядок.
4. Письмо складів після аналізу: ка, ви, ши, ро, зі, лу, то, ук, ав — 1 рядок.
5. Робота з предметними малюнками.
Вчитель показує предметний малюнок, діти називають його і розповідають про значення цього предмета чи колір, інші якості: літак, півень, трактор, велосипед.
— Чи можна ці предмети назвати одним словом?
— Що зайве? Чому?
— Як назвати одним словом літак, велосипед, трактор? (Машини.)
— Спишіть це речення з друкованого тексту: Літак, велосипед, трактор — це машини.
6. Як можна записати одним словом? (Слова-відповіді записуються в зошиті після аналізу.)
Невелике за розміром заглиблення, заповнене водою після дощу (калюжа).
Знаряддя для копання землі з довгою ручкою і широким металевим відточеним кінцем (лопата).
Знаряддя з зубцями, насадженими на довгу ручку, для згрібання сіна (граблі).
Дванадцятий місяць календарного року (грудень).
— Підкресліть букви, які позначають м'які приголосні, та поясніть їх.
7. Просте списування з друкованого тексту. (Вказується сторінка букваря або іншого джерела.)
Тема. Письмо малої букви т, складів та слів з нею
Мета. Навчити дітей писати букву т та сполучати її з іншими буквами. Виробляти вміння писати на слух. Розвивати усне мовлення і увагу дітей.
Обладнання. Демонстраційна картка, розрізна азбука, предметні малюнки: сито, лото; таблиця «Сиди правильно під час письма».
Хід уроку
1. Зв'язок уроку письма з уроком читання.
1) Бесіда: — 3 якою буквою на уроці читання ми ознайомились?
— Знайдіть її в розрізній азбуці.
— Які звуки ця буква може позначати? (т, т').
2) Гра «Піймай звук». Необхідно «піймати» звуки (т, т') в словах: степ, тут, звук, ластівка, трактор, лист, небо, сито, торт, летів, лопата, школа.
— Якою буквою позначаються на письмі звуки (т, т')?
— На цьому уроці, діти, ми ознайомимося з рукописною буквою т, навчимося її писати саму та в сполученні з іншими буквами, а для цього треба уважно слухати моє пояснення і старанно працювати...
2. Ознайомлення з писемною буквою. (Вивішується демонстраційна картка.)
— Що це за буква (показує на друковану)? А це, діти, рукописна мала буква т (показує).
— Розгляньте, чи схожа вона на друковану?
— На яку писану букву вона схожа?
— Чим відрізняється?
— Назвіть усі елементи цієї букви (похила паличка, паличка з заокругленням внизу, паличка з заокругленням внизу та вгорі).
3. Пояснення вчителем написання букви т.
1) Показ письма букви з коментуванням.
2) Написання букви за зразком — 1 рядок.
Фізкультхвилинка.
3) Фронтальна перевірка написаного, зіставлення, повторне пояснення написання букви. Письмо на дошці.
4) Написання букви в зошиті під такт — 1 рядок.
4. Написання складів та буквосполучень.
1) Читання складів, буквосполучень з розрізної азбуки, пояснення написання їх на дошці та запис у зошитах: ат, от, ут, ит, іт — 1 рядок. (Недописаний рядок першокласники заповнюють цими складами до кінця.)
Фізкультхвилинка.
2) Зорово-слуховий диктант: та, то, ту, ти, ті — 1 рядок. Цими складами рядок дописується до кінця.
3) Письмо на слух: ут, ті, ат, то, ит, та, от — 1 рядок.
5. Письмо слів.
1) Читання складової таблиці та складання слів по ній.
Складова таблиця | ||||
ро | ти | на | но | то |
та | ло | во | ку | ви |
ма | ла | пи | си | оа |
Можна скласти слова: носила, випила, новина, ворона, ворота, тато, писати, лото, сито...
2) Запис слів: тато, писати, ворота, тут — 1 рядок.
3) Підпишемо малюнок: лото, сито. (Вчитель вивішує предметні малюнки).
— Розбір, де використовуються ці предмети.
6. Складання речень зі словами. Запис речення: У Поліни сито.
7. Підсумок уроку. Оцінювання роботи учнів.
— Яку букву ми навчилися з вами писати?
— З яких елементів вона складається?
— А ще що ми писали з цією буквою? (Склади, слова, речення).
Дата: 2019-05-29, просмотров: 197.